Yıkıcı Fiyatlandırma İçin Geçmiş Tarife Planlarını Araştırmaya Yönelik Yol Yok: Telekom Düzenleyici TRAI

Beykozlu

New member
TRAI, merkezi sistemin denetimine vurgu yapıldığını söyledi. (temsili)


Yeni Delhi:

Düzenleme kurumu TRAI Cumartesi günü, yırtıcı fiyatlandırma için geçmiş tüm tarife planlarını soruşturmak için bir girişimde bulunduğuna dair haberleri netleştirdi ve yalanladı.

Düzenleyici Cuma akşamı yaptığı açıklamada, “TRAI tarafından incelenmekte olan belirli planlar dışında telekom şirketleri tarafından sunulan tüm geçmiş tarife planlarını soruşturmak için özel bir girişimde bulunulmuyor.” Dedi.

Son zamanlarda bir medya raporu, Hindistan Telekom Düzenleme Kurumu’nun (TRAI) sınırsız 5G verisi sunarken yırtıcı fiyatlandırma için tüm hizmet sağlayıcılara karşı geçmiş tüm tarife planlarını araştırdığını söyledi.

TRAI’nin ölçüm ve faturalandırmaya ilişkin taslak yönetmeliklerle ilgili olarak da açıklığa kavuşturduğu bir diğer önemli nokta da, düzenleme önerilerinin hizmet sağlayıcıların yıl içinde yapılan denetim sayısı açısından yükünü hafifletmesidir.

Düzenleyici kurum, her bir lisanslı hizmet alanını (LSA) her üç ayda bir denetlemek yerine, denetimin yıllık olarak önerildiğini ekledi; bu, her bir LSA’nın yılda yalnızca bir kez denetlenmesi gerektiği anlamına gelir (çabaların yüzde 75’inde azalma).

TRAI’den yapılan açıklamaya göre, her bir LSA’ya ulaşmak ve her bir planın mükerrer denetimini yapmak yerine merkezi sistem denetimine ağırlık verildi. Artık LSA denetimi, yalnızca merkezi denetime tabi olmayan planlara tabi olacaktır.

Düzenleyici kurum, düzeltici önlemlerin hizmet sağlayıcılar tarafından zamanında alınması durumunda herhangi bir mali caydırıcılığın uygulanmayacağını söyledi.

TRAI’ye göre, şu anda uygulamada olan denetim metodolojisi, toplam müşteri tabanının neredeyse yüzde 95’ine katkıda bulunan ön ödemeli müşterilerin tüm segmentlerini temsil etmemektedir. Düzenleyici kurum ekli plan seçim süreci, her tür planın uygun şekilde temsil edilmesini sağlamak için rasyonelleştirildi.

Açıklamalardan birinde, “Herhangi bir paydaş tarafından tarifenin yağmacı olduğu iddiası da dahil olmak üzere, düzenleyici ilkelere uyulmadığına ilişkin şikayetin alınması üzerine, Kurumun yasal yetkisi uyarınca her tarife yeniden incelemeye tabi tutulabilir” denildi. TSP(ler).”

()
 
Üst