Tesla’nın toplam ne kadar Bitcoin’e sahip olduğu belirtildi

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Tesla, 2021 yılının 4. çeyreği için yarar raporunu yayımladı. Rapora nazaran Aralık ayında Tesla’nın elinde 1,26 milyar dolar bedelinde Bitcoin bulunuyordu.

Elon Musk tarafınca yönetilen şirket, evvelki çeyrekte Bitcoin satımı yahut alımı gerçekleştirmedi, sırf sahip olduklarını tuttu. Tesla, geçtiğimiz Şubat ayında 1,5 milyar dolar bedelinde Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. BTC bu duyurunun akabinde iki hafta ortasında 58.300 dolara ulaşarak yaklaşık %50 oranında fırladı.

Birinci çeyrek hasılatlarında Tesla, kripto para ünitesinin likiditesini test etmek için Bitcoin’deki konumunun %10’unu sattığını duyurmuştu.

Elektrikli otomobil şirketi, BTC fiyatındaki düşüş niçiniyle ikinci ve üçüncü çeyreklerde sırasıyla 51 milyon dolar ve 23 milyon dolarlık kıymet kaybı bildirdi.

Tesla, kripto para ünitesinin olumsuz çevresel tesiri niçiniyle Bitcoin ödemelerini durdurduktan daha sonra kripto piyasası büyük bir düzeltme hayatıştı.

Kasım ayında rekor düzeylere ulaştıktan daha sonra, Bitcoin artık bir düzeltme kademesinden geçiyor.

Dün Fed’in faiz oranlarını sabit tutmaya karar vermesiyle Bitcoin 39.000 dolara yükseldi lakin olumlu hava kısa sürdü. Bitcoin fiyatı, Fed Lideri Jerome Powell’in faiz oranlarının artmasını destekleyen yorumlarının akabinde eski fiyatına geri döndü.

Tesla’nın hasılatları ne durumda?

Tesla’nın hasılatları bir kere daha analistlerin beklentilerini aşmayı başardı. Şirket, bundan evvelki yıla nazaran %65 artışla 17,7 milyar dolarlık gelir elde etmeyi başardı. Şirket ayrıyeten 2,6 milyar dolarlık rekor bir işletme kârı bildirdi.

Tesla payı, piyasa öncesi süreçlerde %0,8 düştü.

Bu makale birinci vakit içinderda Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Okumaya devam et...
 
Üst