Terra 2.0 açılış tarihi belirtildi: Kimler LUNA airdrop’undan yararlanacak?

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Investing.com – Terra topluluğunun yeni bir Blockchain olarak bir daha yapılanmasına yönelik oylama bugün öğlenden daha sonra bitiyor, lakin sonuç muhakkak olmuş durumda.

Terra’nın yeni Blockchain oylamasında şimdiki durum, yüzde 67 evet oyuna karşılık yüzde 12 hayır oyu formunda devam ederken an prestijiyle oylamanın bitmesine beş saat kala topluluğun yüzde 80’i oy kullanmış durumda.

Bu sonuçlara bakılırsa topluluk, Terra 2.0’ın kurulması için en yakın tarihi deklare etti. Buna nazaran yeni Blockchain’in başlatılması 26 Mayıs tarihinde gerçekleşebilir. Dün Terra’nın resmi Twitter hesabı üzerinden bir çatallanma olmayacağı, Terra 2.0’ın yeni bir Blockchain olacağı açıklanmıştı.

Kimler LUNA airdrop’undan yararlanacak?

Terra 2.0 lokal tokeninin isminin bir daha LUNA olacağı daha evvel açıklandı. Şu an piyasadaki LUNA tokenleri ise LUNA Classic olarak güncellenecek. Yeni tokenlerin dağıtımı için ise 4 farklı küme belirlendiği belirtildi.

Yapılan duyuruya bakılırsa kümeler çöküş öncesi hem LUNA tıpkı vakitte UST tutanlar ve düşüş başladıktan daha sonra token alımı yapan şahıslardan oluşacak. Takım, çöküş öncesi devri belirlerken 7 Mayıs tarihini baz alacak ve bu tarihte bir anlık imaj alacak. Çöküş daha sonrası devir ise 27 Mayıs olarak belirlenecek.

7 Mayıs tarihi için alınan anlık manzaraya göre token sahiplerinin teğe bir oranına yakın bir airdrop alacağı bildirildi. Çöküşten daha sonra token alanlara ise 1:0,0000015 oranında token dağıtımı yapılması planlanıyor. Buna nazaran çöküş daha sonrası LUNA alanlar, mesela elinde bulan her 10.0000 LUNA için 0,15 yeni LUNA sahibi olacak.

UST sahipleri için ise sabitlik bozulmadan evvel elinde tutanlara 1:0,033 oranında dağıtım yapılacak. Başka yandan çöküş daha sonrası UST alanlara ise 1:0,13 oranında dağıtım yapılacak, yani bir ünite UST için 0,013 yeni LUNA tokeni verilecek. Bu dağıtım planına göre 27 Mayıs anlık manzarasında 1.000 UST’si olan biri, 13 yeni LUNA sahibi olacak.

Blockchain konseyimi bu hafta meselesiz bir biçimde gerçekleşebilirse airdrop ile hak edilen ölçünün yüzde 30’u peşin olarak dağıtılacak. Geri kalan hak ediş ölçülerinin ise 6 aylık dağıtım periyotlarıyla 2 yıl için gerçekleşmesi planlanıyor.

Muharrir: Günay Caymaz

Okumaya devam et...