Swiggy, LYNK’yi Ramco Cements, Ramco Industries’den Satın Alacak

Beykozlu

New member
Swiggy, hızlı tüketim malları perakende dağıtım şirketi Lynks Logistics’i (LYNK) Ramco Cements’ten satın alacak

Yeni Delhi:

Şirketlerin Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, isteğe bağlı kolaylık platformu Swiggy, hızlı tüketim malları perakende dağıtım şirketi Lynks Logistics Ltd’yi (LYNK) The Ramco Cements Ltd ve Ramco Industries’den hisse takas anlaşmalarında satın alacak.

Swiggy, LYNK’yi satın almak için kesin bir anlaşmaya vardığını ve Hindistan’ın gıda ve bakkal perakende pazarına teknoloji odaklı bir dağıtım platformuyla girmesinin önünü açtığını söyledi.

Düzenleyici bir dosyalamada The Ramco Cements, Lynks Logistics Ltd’de elinde bulundurduğu 49,95 crore’den fazla hisseyi Swiggy markası altında faaliyet gösteren Bundl Technologies Pvt Ltd’ye satacağını söyledi.

Eşzamanlı olarak Ramco Cements, “hisse satışı karşılığında Bundl Technologies’in 24.18.915 zorunlu dönüştürülebilir imtiyazlı hissesini satın alacağını” söyledi.

“Şirket ayrıca, teklifle bağlantılı olarak Bundl’a beyanlar / garantiler / tazminatlar sağlayacak, şirketin toplam tazminat yükümlülüğü, hesapta herhangi bir kapanış tarihi düzenlemesine tabi olarak, SSPA kapsamında kararlaştırılan şartlar uyarınca 86,57 Rs’yi aşmayacaktır. Lynks’in işletme sermayesi ve net borcu,” dedi Ramco Cements.

Ramco Industries ayrı bir dosyada, yönetim kurulunun 12 Temmuz 2023’te yapılan bir toplantıda, Lynks’teki 46,15 crore’den fazla özsermaye hissesinin tüm hissesinin satışı ve devri için hisse abonelik ve satın alma sözleşmesinin (SSPA) imzalanmasını onayladığını söyledi. Bundl Technologies’in 22.35.223 adet zorunlu olarak dönüştürülebilir imtiyazlı hissesi (CCPS) karşılığında Bundl Technologies.

“Şirket ayrıca teklifle bağlantılı olarak Bundl’a beyanlar/garantiler/tazminatlar sağlayacak, şirketin toplam tazminat yükümlülüğü SSPA kapsamında kararlaştırılan şartlar uyarınca herhangi bir kapanış tarihine tabi olarak 79,99,19,268 Rs’yi aşmayacaktır. Lynks’in İşletme Sermayesi ve Net Borcu hesabındaki düzeltmeler” diye ekledi.

Swiggy yaptığı açıklamada, LYNK’nin kurucu ortağı ve CEO’su Shekhar Bhende liderliğindeki satın alma sonrasında bağımsız bir işletme olarak faaliyet göstermeye devam edeceğini söyledi.

“Bu satın alma ile Swiggy, dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen pazarlarından biri olan, 570 milyar ABD dolarından fazla olduğu tahmin edilen ve her yıl yüzde 8 oranında büyümesi beklenen Hindistan’ın gıda ve bakkaliye perakende pazarına giriyor.” kaydetti.

Swiggy CEO’su Sriharsha Majety, LYNK’nin marka ilki, teknoloji liderliğindeki işletim modeliyle perakende dağıtım alanında benzersiz bir konuma sahip olduğunu ve çok sayıda hızlı tüketim malları markasıyla başarı gösterdiğini söyledi.

“Tedarik zinciri ve lojistik alanındaki deneyimimiz, Swiggy’ye, LYNK’nin tekliflerini artırmasına ve perakendecilerin müşterilerine daha iyi hizmet vermelerini sağlamasına yardımcı olmak için eşsiz bir fırsat sunuyor” diye ekledi.

Bhende, son birkaç yılda LYNK’nin doğrudan hızlı tüketim malları markalarının perakende hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaya odaklandığını söyledi.

“Swiggy ile şimdi büyümemizi daha da hızlandırmayı ve önümüzdeki muazzam fırsatı ikiye katlamayı umuyoruz” diye ekledi.

LYNK, ilk sekiz şehirde 1 lakh mağazasından oluşan ağı aracılığıyla bir perakende varlığına sahiptir. İşlemi yayınlayın, mevcut platformu hızla ölçeklendirmek için Swiggy’nin teknoloji ve lojistik alanındaki gücünden yararlanacaktır.

()