Şubat Ayında Hangi Meyveler ve Sebzeler Yenir? Şubat Ayında Tüketebileceğiniz Meyve ve Zerzevat Rehberi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bol vitamin ve mineral içeren ve şubat ayında özel olarak tüketebileceğiniz birbirinden lezzetli zerzevat ve meyveleri sizler için yazdık. Şubat ayında hangi meyveler tüketilir? yahut Şubat ayında hangi sebzeler tüketilir? diye merak ediyorsanız içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz ????


C vitamini açısından güçlü olan kereviz, kalsiyum, potasyum ve sodyum üzere mineraller açısından da çok zengindir.


Pırasa kalsiyum, fosfor, demir, magnezyum açısından zengindir. B6 Vitamini, A Vitamini, C vitamini, K Vitamini ve düzgün bir folat deposudur.


Yüksek oranda A vitamini içeren karnabahar, bakır, manganez, çinko ve demir deposudur.


Havuç, göz sıhhatini dayanaklar. Bağışıklığı güçlendirerek kanserin yayılmasını önlemektedir ayrıyeten cilt sıhhatini korur.


Antioksidan açısından güçlü olan lahana, beyin işlevlerini ve sindirimi güzelleştirerek, kalp hastalıklarına ve cilt bozukluklarına karşı muhafaza nazaranvi görür.


İçeriğindeki C vitamini yardımıyla turp, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde tesirlidir. Soğuk algınlığı, öksürük, bronşit üzere hastalıklara karşı koruyucudur


Pazı kalsiyum, magnezyum, K vitamini ve C Vitamini bakımından çok zengindir. Bu sebeple kemikleri güçlenmesinde pek tesirlidir. Bunun yanında saçların canlı görünmesi ve dişlerin güçlenmesin de rol oynar.


Pancar, C vitamini, folat (B9 vitamini), fosfat, manganez, potasyum, kalsiyum, selenyum, demir üzere biroldukca vitamin ve minerale sahiptir.


C vitamini açısından çok güçlü olan portakalda bununla birlikte folik asitte bulunur. Portakalın, hücre hasarını engelleme, kansere niye olan hür radikaller ile savaşma, bağışıklık sistemini destekleme mikroorganizmalara karşı muhafaza üzere yararları bulunuyor.


Grip, soğuk algınlığı üzere teneffüs yolu enfeksiyon hastalıklarının daha süratli güzelleşmesine yardımcı olan greyfurt, C vitamini bakımından en güçlü turunçgiller içindedır.


Mandalina, C vitamini bakımından zengindir. Kemik gelişmenine katkı sağlar. A vitamini özelliği ile göz sıhhatini korur. Yüksek bir antioksidan deposudur.


Bir adet büyük uzunluk ayva, günlük C vitamini gereksinimimizin neredeyse yarısını karşılamaya kâfi. Kronik kabızlığın tedavisinde kıymetli bir rol oynar.


Kumkat, her turunçgil üzere nefis bir C vitamini deposu, bu sayede bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Yüksek oranlarda A, B1, B2 ve B3 vitaminleri içeriyor.


Elma, C, A, K, B6 ve E vitaminleri içerir. Yorgunluğu azaltmaya yardımcı olur, hudut sisteminin düzgün çalışmasını sağlar.


Limon, içeriğindeki C vitamini yardımıyla bağışıklık sistemini takviyeler. Cilt sıhhatini korurken bununla birlikte bağırsak sıhhati için fazlaca değerlidir.


Göz, cilt ve saç sıhhati için faydalı bir meyve olan avokado C vitamini, E vitamini, K vitamini ve potasyum, demir, magnezyum, fosfor, bakır, çinko açısından zengindir. Ayrıyeten omega-3 yağ asitleri bakımından da zengindir.


Kalp ve damar sıhhatini koruyan armut, yüksek tansiyonu istikrarlar ve berbat kolesterolü düşürür.


Bal kabağı, bağışıklık sistemini güçlendirir, bağırsak hareketlerini hızlandırır, tok meblağ ve cilde yeterli gelir. İşte A, B, E vitaminleri, demir, sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, çinko, fosfor açısından zengindir.


Kalp ve damar hastalıklarına karşı esirgeyici nazaranvi üstüne alan nar, çokça antioksidan içerir.


Diğer içeriklerimiz de ilginizi çekebilir:
 
Üst