Starknet, yeni yol haritasını duyurdu

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Layer 2 projelerinin yaratıcısı StarkWare, StarkWare Sessions etkinliğinde dikkat çeken bir duyuru gerçekleştirdi. Duyuru daha sonrasında StarkNet Token’in (STRK) yakında piyasaya çıkacağı dillendirilmeye başlandı.

StarkWare, Ethereum (ETH) ağında Layer 2 ölçekleme tahlili sunan birinci proje. Projenin geliştiricileri 16 Kasım 2022’de birinci hamleyi yaptı ve STRK Coin, Ethereum ağında yerini aldı. Öte yandan şimdiye kadar alım-satım süreçleri açılmadı. StarkWare Sessions 2023 aktifliği sırasında ise STRK’nın geleceğine yönelik kıymetli sinyaller yer aldı.

StarkWare, aktiflik sırasında temel kriptografik yazılım aracını açık kaynak olarak paylaşacağını duyurdu. Bu durum STRK Coin’in yakında gelebileceği istikametinde yorumlandı. Çünkü geliştiriciler daha evvel açık kaynak kodlarının, token lansmanına yakın geleceğine işaret etmişti.

Yaklaşık 500 geliştiricinin yer aldığı StarkWare Sessions 2023, beklenen token lansmanı öncesi ses getirmeyi başardı. Artık geliştiricilerin, StarkNet Token dağıtımının nasıl yapılacağını duyurması bekleniyor. Ön satışın gerçekleşmeyeceği daha evvel bildirilirken airdrop ihtimali gitgide güç kazanıyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında yayımlanan birinci token dağıtım planı ise şöyle:

  • %17 — StarkWare Yatırımcıları
  • %32,9 — Temel Katkıda Bulunanlar: StarkWare çalışanları ve StarkNet yazılım geliştirici ortakları
  • %50,1 — StarkWare Vakfı

Bu makale birinci vakit içinderda BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Okumaya devam et...
 
Üst