Stark-Watzinger: Sürdürülebilirlik için yeni bir inovasyon kültürünü teşvik etmek istiyoruz

Felaket

New member
Birleşmiş Milletler’in devlet ve hükümet başkanları şu anda New York’ta 2030 yılına kadar sürdürülebilir kalkınma hedeflerini tartışıyorlar. Eğitim, araştırma ve yenilik, bu sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmanın temel araçlarıdır. Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler) ilk kez kendi sürdürülebilirlik stratejisini yayınladı. Aynı zamanda Haberler’nin Alman Sürdürülebilirlik Stratejisi ile arayüzünü güçlendirmesi ve uygulanması için yenilikçi dürtüler sağlaması da amaçlanıyor.

Federal Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger şöyle açıklıyor:

“Şirketimin sürdürülebilirlik stratejisiyle sürdürülebilirlik için yeni bir inovasyon kültürünü teşvik etmek istiyoruz. Sadece sürdürülebilirliği araştırmak değil, aynı zamanda yeni fikirlerin toplumumuzu ilerlettiği yerlerde en başından itibaren bunu düşünmemiz benim için özellikle önemli – özellikle şirketimin günlük çalışmalarında. Bu nedenle eğitime, araştırmaya ve yeniliğe verdiğimiz destekte sürdürülebilirliği ele almak için kendimize somut hedefler belirledik. Aktörleri özellikle okullarda, üniversitelerde ve araştırma kurumlarında yer almaya teşvik etmek istiyoruz.”

Haberin Detayları

Şu anda New York’ta yapılmakta olan Birleşmiş Milletler zirvesinde, devlet ve hükümet başkanları 2030 Gündemi’nin ara dönem değerlendirmesini tartışıyor. Birleşmiş Milletler, 2015 yılında, 2030 yılına kadar dünya çapında doğal kaynakların, sosyal adaletin ve ekonomik kalkınmanın korunmasına yönelik Gündem için iddialı hedefler belirledi.

Haberler, ilk sürdürülebilirlik stratejisiyle kendi çalışmalarında ve ötesinde buna yeni bir ivme kazandırmak istiyor. Bu amaçla, strateji beş kapsayıcı ilkeyi ve üç somut hedefi formüle etmektedir. Önemli olan, aynı anda birden fazla sürdürülebilirlik hedefini ilerleten sistemik yenilikleri teşvik etmektir.

Daha fazla bilgi

Haberler/Nachhaltigkeitsstrategie