Stark-Watzinger: Gelecek stratejisi, federal hükümetin araştırma ve yenilik politikasının temelini oluşturuyor

Felaket

New member
Federal Kabine bugün, araştırma ve yenilik için geleceğin stratejisini kabul etti. Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı’nın (Haberler) liderliğinde geliştirilmiştir.

Federal Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger açıklıyor:

“Gelecek stratejisi, federal hükümetin araştırma ve yenilik politikasının departmanlar arası temelini oluşturuyor. Çabalarımızı ve kaynaklarımızı bir araya getirmeye ve onları büyük zorluklara odaklamaya hizmet eder. Araştırma ve yenilik politikasının daha da geliştirilmesine, yaşamın doğal temellerinin korunmasına, Almanya’nın uluslararası rekabet edebilirliğinin sağlanmasına, toplumun direncinin güçlendirilmesine ve kendi ekonomik gücünün sağlanmasına yardımcı olur. Yeni teknolojilere açık olmamız önemli. Yeni fikirler her zamankinden daha gerekli. Ve tüm iyi fikirler dahil edilmelidir. Olmayan yerlerde fırsatlar yaratmak ve başkalarının tereddüt ettiği yerlerde fırsatları yakalamak istiyoruz. Gelecekteki stratejimiz tam olarak bunu ifade ediyor.”

Haberin Detayları

Araştırma ve yenilik için gelecek stratejisi, önümüzdeki yıllarda araştırma ve yenilik politikası için departmanlar arası hedefleri, odak noktalarını ve kilometre taşlarını formüle eder. Başarılarını izleyebilmek ve kontrol edebilmek için federal hükümet, inovasyon sisteminin 2025 yılına kadar bütünsel olarak daha da geliştirilmesi için 17 gösterge tanımlıyor. Amaç, verimli bir bilim sistemi için çerçeve koşullarını iyileştirmek, aktarımı hızlandırmak, Bilimde Avrupa ve uluslararası işbirliği yoğunlaşıyor, araştırma, geliştirme ve yeniliğe katılımı artırıyor, vasıflı iş gücünü güçlendiriyor ve toplumu araştırma ve yenilik faaliyetlerine daha yakından dahil ediyor.

Tüm bakanlıkların araştırma ve yenilik finansmanı için bağlayıcı bir model olarak kullandığı altı merkezi misyonun yardımıyla, gelecek stratejisi dönüşüm yollarını gösterir, eyleme geçme ihtiyacını belirler ve kaynaklara duyarlı yönetim, iklim koruma ve muhafaza alanlarındaki faaliyetlere öncelik verir. biyoçeşitlilik, sağlık, dijital ve teknolojik egemenlik, Uzay ve deniz araştırmaları ve toplumsal dayanıklılık.

Daha fazla bilgi

Haberler/Zukunftsstrategie
 
Üst