Stark-Watzinger: Eğitim sistemimizin bir güncellemeye ihtiyacı var

Felaket

New member
Federal Kabine bugün, Federal Hükümetin dokuzuncu ulusal eğitim raporu “Almanya’da Eğitim 2022” hakkındaki açıklamasını kabul etti.

Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger açıklıyor:

“Eğitim raporu, eğitim sistemimizin bir güncellemeye ihtiyacı olduğunu bir kez daha gösteriyor. Bunu ancak federal, eyalet ve yerel yönetimler arasındaki yakın işbirliği içinde birlikte yapabiliriz. Federal hükümet kendini daha fazla eğitim ve dolayısıyla daha fazla fırsat yaratmaya adamıştır. Fırsatları Başlat programı benim için bu yüzden çok önemli. En çok ihtiyaç duyulan yerden başlamalıdır. Son iki yılın çocuklar ve gençler ile eğitim ve bakım personeli üzerinde derin izler bıraktığını da görüyoruz. Hepsi büyük bir strese maruz kaldı. Korona salgınında okulların kapanması göz önüne alındığında, bunun tekrarlanmaması gerekir. Buna rağmen çok şey başarıldı ve başarıldı. Bunun için minnettarım. Artık eğitim kadrosundaki vasıflı işçi eksikliğini giderme meselesi olmalıdır. Burada da örneğin öğretmen eğitimi için ortak kalite kampanyası ve dijital ve dijital olarak desteklenen öğretim için yeterlilik merkezleri ile federal eyaletleri destekliyoruz.”

Haberin Detayları

“Almanya’da Eğitim” raporu iki yılda bir yayınlanır ve Almanya’daki tüm eğitim sistemine farklı bir bakış sunar. Erken eğitimden okula, üniversiteye ve mesleki eğitime ve yetişkin eğitimine kadar eğitimin tüm aşamalarının gelişimini rapor eder. Raporların her biri değişen bir ana konuya sahiptir. Eğitim raporu, bağımsız bir bilimsel yazar grubu tarafından hazırlanır. Finansman, Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler) ve Federal Almanya Cumhuriyeti Eğitim Bakanları Daimi Konferansı (KMK) tarafından ortaklaşa sağlanmaktadır.

Dokuzuncu Milli Eğitim Raporu 23 Haziran 2022’de yayınlandı. Bu sefer odak bölüm “eğitim personeli” konusuna ayrıldı.

Daha fazla bilgi

Eğitim Raporu 2022