Stark-Watzinger: DATIpilot tanıtım turuyla hedeflenen inovasyon desteğini başarıyla gösterdik

Felaket

New member
Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler), DATIpilot tanıtım gezisi “Sahnede Yenilik”i tamamladı. Bunun bir parçası olarak, transfer ve inovasyon projeleri için inovasyon baskıları olarak adlandırılan yaklaşık 3.000 eskiz arasından Almanya'nın dört bir yanından toplam 300 fikir finansman için seçildi.

Federal Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger şöyle açıklıyor:

“Ülkemizde hedefli bir şekilde tanıtmamız gereken inanılmaz miktarda yenilikçi potansiyel var. DATIpilot tanıtım gezisi ile bunun nasıl çalıştığını başarıyla gösterdik. Şu anda 300 projenin DATIpilot'tan finansal destek alması beni çok mutlu ediyor. Bunlar arasında uygulamalı bilimler üniversitelerinden transfer becerileriyle etkileyici birçok sosyal yenilik ve fikir yer alıyor. Finanse edilen projelerin tüm federal eyaletlerde yer alması benim için özellikle önemli. Bu şekilde tüm Alman inovasyon ortamına bir transfer dürtüsü gönderiyoruz. Özellikle bu dönemde Almanya'nın yeniliğe ve transfere her zamankinden daha fazla ihtiyacı var.”

Haberin Detayları

DATIpilot, şu anda kurulmakta olan Alman Transfer ve Yenilik Ajansı (DATI) konsepti için deneysel bir alanın yanı sıra deneyim ve fikir deposu görevi görüyor. DATIpilot'un uygulanması sırasında elde edilen bulgular, 360 derece izleme ile sistematik olarak kayıt altına alınmakta ve belgelenmektedir.

Kasım 2023 ile Şubat 2024 arasında Essen, Eberswalde, Rostock, Jena, Nürnberg, Darmstadt, Freiburg ve Wolfsburg'da düzenlenen DATIpilot tanıtım turundaki 23 etkinlikte, neredeyse 600 bireysel oyuncu veya ekip DATIpilot finansman kılavuzuna ilişkin fikirlerini beş yılda bir sundu. dakikalık sahalar.

Roadshow sırasında katılımcıların oylarıyla toplam 153 proje finansmana seçildi. 29 Şubat'ta düzenlenen piyangoda, hak kazanamayanlara ikinci bir fon alma şansı verildi. Finansman alacak 147 proje daha belirlendi.

Projeler, yapay zeka/makine öğrenimi, tıbbi teknoloji/ilaç, sağlık ve sosyal hizmetlere odaklanarak çok çeşitli konu alanlarını ele alıyor. Projelerin yaklaşık yüzde 20'si sosyal inovasyonlarla ilgili.

Temmuz 2023'te yayınlanan, konulara açık, teknolojik ve sosyal yenilikleri eşit derecede hedefleyen DATIpilot finansman kılavuzu, finansman süreçlerini basitleştirmeyi ve hızlandırmayı amaçlıyor. DATIpilot iki finansman modülünden oluşur: inovasyon sprintleri (modül 1) ve inovasyon toplulukları (modül 2).

Daha fazla bilgi

Haberler/datipilot
 
Üst