Stark-Watzinger: BOFplus ile mültecileri ve göçmenleri eğitim veya mesleki yeterlilik yolunda daha da spesifik olarak destekliyoruz

Felaket

New member
Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler), yayınlanan “Mülteci ve Göç Deneyimi Olan Kişiler için Kariyer Oryantasyonu (BOFplus)” finansman kılavuzuyla mültecilere ve göçmenlere eğitim ve yeterlilik yolunda daha hedefe yönelik destek sağlamak istiyor.

Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger şöyle açıklıyor:

“Nitelikli işçi sıkıntısı karşılaştığımız en büyük zorluklardan biri. Aynı zamanda ülkemizde vasıflı işçi olarak işgücü piyasasına entegre edebileceğimiz ve entegre etmemiz gereken çok sayıda mülteci ve göçmen var. BOFplus ile artık eğitim veya mesleki yeterliliklere giden yolu bulmanızda sizi daha da spesifik olarak destekliyoruz. Bu amaçla, konu ile ilgili dil dersleriyle mesleki yönlendirme ve ihtiyaç temelli desteğin güçlendirilmesine yönelik planlar bulunmaktadır. Bu şekilde vasıflı işçiler için potansiyeli daha da artırıyoruz ve böylece büyümeyi ve refahı güçlendiriyoruz.”

Haberin Detayları

BOFplus, önceki programın kanıtlanmış odağı olan “Göçmenler için Kariyer Yönelimi (BOF)”nin devamı niteliğindedir ancak aynı zamanda ek öncelikler de belirler. İlgilenen taraflar BOFplus'a uygunluklarını bir ön oryantasyon aşamasında test edebilirler. Meslek okulunun dilsel zorluklarına daha iyi hazırlanabilmek için konu ile ilgili dil derslerinin oranı artırıldı. BOFplus kursları harici mesleki eğitim merkezlerinde yapılır ve eğitimli uzman personel tarafından yönetilir.

Daha fazla bilgi

Haberler/Bekanntmachen-BOFplus