SEC’in son kripto davasıyla ilgili çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Investing.com – ABD SEC’in kripto şirketleriyle olan davalarını yakından takip eden avukat John Deaton, düzenleyici kurumun LBRY ile son duruşmasının bilgilerinı paylaştı.

John Deaton, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda SEC ile LBRY içindeki son davada mahkemenin kurumu kripto sanayisi için netlik sağlamadığı ve sorumluluk alması gerektiğini sonucuna vardığını söylemiş oldu.

Yargıç, SEC’in netlik sağlamadığı görüşüne vardı

SEC, Ripple’a emsal bir davada LBRY şirketine açtığı davada şirketin ihraç ettiği tokenlerin menkul değer olduğunu kabul ettirmişti. Geçen senin sonlarında kazanılan bu zafer, XRP yatırımcıları içinde tedirginlik oluşturmuş ve sonucun Ripple davası için emsal niteliği taşıyıp taşımayacağı tartışılmaya başlanmıştı.

Devam eden dava sürecinde ise kripto sanayisi için olumlu sayılabilecek bir karar çıktı. Mahkeme yargıcı SEC’in zaferi ile sonuçlanan son sonucunda bir düzeltmeye giderek LBRY Credit’in ikincil piyasada gerçekleştirdiği token satışlarının menkul değer sınıfına girmediği kanaatine vardı. bu biçimdece Kasım ayında LBC tokenlerini menkul değer olarak goren karar, varlığın ikincil piyasa satışını içermediği halinde güncellendi ve SEC tarafınca da kabul edildi.

Deaton, mahkeme ile ilgili daha fazla detay verirken yargıcın, LBRY Credit’in rastgele bir dolandırıcılık faaliyetinde bulunmadığını, yanlış beyan vermediğini ve bilgi saklamadığını dediğini aktardı. birebir vakitte yargıç, SEC’in kripto kesimine gereğince rehberlik sağlamadığı için sorumluluk alma noktasında eksikleri olduğunu söylemiş oldu.

LBC, karar daha sonrası süratli yükseldi

Mahkeme tarafınca kripto kesimi bir yaklaşımın ağır basmasıyla güncellenen son karar daha sonrası LBRC Credit’in kısa müddette %150’nin üzerinde paha kazanarak 0,032 dolara kadar yükseldikten daha sonra gelen kâr satışlarıyla bugün 0,022 dolarda istikrar buldu.

SEC’in LBRC ile ilgili davası, Ripple tarafınca da yakından takip ediliyor. Birtakım yorumcular, bu hafta davada alınan sonucun ve mahkeme tarafınca yapılan yorumların Ripple davası için de değerli olabileceğini görüşünü sundu.

Ripple’ın mahallî varlığı XRP ise hafta başındaki geri çekilmenin akabinde toparlanmaya devam ederken bugün bir daha 0,41 dolara kadar yükselerek haftalık kayıplarını geri aldı.

Yazar: Günay Caymaz

Okumaya devam et...
 
Üst