Maliye Bakanı, Yeni Vergi Rejiminin Orta Sınıfın Yararına Olacağını Söyledi

Beykozlu

New member
Bakan, yeni rejimin orta sınıfın ellerine daha fazla para bırakacağını söyledi.


Yeni Delhi:

Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman bugün yeni vergi rejiminin ellerinde daha fazla para bırakacağı için orta sınıfın yararına olacağını söyledi.

Bütçeden sonra RBI merkez kuruluna yaptığı alışılagelmiş konuşmadan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, bireyleri hükümet programları yoluyla yatırım yapmaya teşvik etmenin gerekli olmadığını, ona yatırımlarla ilgili kişisel bir karar verme fırsatı verdiğini söyledi.

Bir sonraki mali yıldan itibaren geçerli olacak yenilenmiş tavizli vergi rejimi kapsamında, 3 lakh Rs’ye kadar gelir üzerinden vergi alınmayacaktır. Rs 3-6 lakh arasındaki gelir yüzde 5 oranında vergilendirilecek; Rs 6-9 lakh yüzde 10, Rs 9-12 lakh yüzde 15, Rs 12-15 lakh yüzde 20 ve Rs 15 lakh ve üzeri gelirler yüzde 30 vergilendirilecek.

Bununla birlikte, 7 lakh Rs’ye kadar olan yıllık gelirden vergi alınmayacaktır.

Adani Group tartışmasıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan bakan, “Hint düzenleyiciler çok, çok deneyimli ve kendi alanlarında uzmanlar. Düzenleyiciler konuyu biliyor ve şimdi değil her zaman olduğu gibi tetikteler” dedi. Kripto varlıklarının düzenlenmesi konusunda, Hindistan’ın ortak bir çerçeve tasarlamak için G20 ülkeleriyle görüştüğünü söyledi.

Fiyat artışıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan RBI Başkanı Shaktikanta, perakende enflasyonun 2023-24’te yüzde 5,3 civarında olmasının beklendiğini ve ham petrol fiyatlarının normal kalması durumunda daha da düşebileceğini söyledi.

Bay Das, RBI’nin bir sonraki mali yıl için enflasyon tahmini için ham petrolün varil başına 95 ABD doları olduğunu varsaydığını söyledi.

Kredilerin fiyatlandırılması konusunda Bay Das, piyasa rekabetinin serbest bırakılan bir segment olduğu için borç verme ve mevduat tarafındaki oranları belirleyeceğini söyledi.

(Sorumluluk Reddi: New Delhi Television, bir Adani Group Şirketi olan AMG Media Networks Limited’in bir yan kuruluşudur.)

Günün Öne Çıkan VideosuHavaalanı gözlemi: Rakul Preet, Urvashi Rautela ve Mahima Chaudhry
 
Üst