Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Delhi’deki 49. GST Konseyi Toplantısına Başkanlık Yaptı

Beykozlu

New member
Nirmala Sitharaman, Mal ve Hizmet Vergisi (GST) Konseyi’nin 49. toplantısına başkanlık etti (Dosya)


Yeni Delhi:

Birlik Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman bugün Yeni Delhi, Vigyan Bhawan’da Mal ve Hizmet Vergisi (GST) Konseyi’nin 49. toplantısına başkanlık etti.

Maliye bakanlığının resmi açıklamasına göre, Birlik Maliye Bakanı, Birlik Maliyeden Sorumlu Devlet Bakanı Pankaj Chaudhary, eyaletlerin ve Birlik Bölgelerinin (yasama organıyla birlikte) maliye bakanları ve Birlik hükümeti ve eyaletlerinden üst düzey yetkililerin yanı sıra toplantıya katıldı – @ FinMindia.

Merkez ve eyalet hükümetlerinden çeşitli yetkililerin katıldığı toplantıda, konseyin pan masala ve gutkha işinde vergi kaçakçılığını engellemek için temyiz mahkemeleri ve mekanizmaların kurulmasını tartışması bekleniyor.

Dolaylı Vergiler ve Gümrükler Merkez Kurulu (CBIC) Başkanı Vivek Johri daha önce yaptığı açıklamada, Bakanlar Grubu’nun çevrimiçi oyun oynama ve GST temyiz mahkemesine ilişkin çok beklenen raporunun toplantıda sunulmasının pek olası olmadığını söyledi.

GST Meclisi 48. Toplantısı 17 Aralık 2022 tarihinde Haber konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Son toplantıda GST Konseyi, maddi delillerin tahrif edilmesi de dahil olmak üzere üç farklı suç türünün suç olmaktan çıkarılmasını tavsiye etmişti. Herhangi bir memurun görevlerini yerine getirmesini engellemek veya engellemek, maddi delillerin kasıtlı olarak tahrif edilmesi ve bilgi sağlamama ile ilgilidir. Ayrıca bakliyat kabuğu ve bıçaklarındaki GST oranları yüzde 5’ten sıfıra düşürüldü.

Ülkede 1 Temmuz 2017’den itibaren Mal ve Hizmet Vergisi uygulanmaya başlandı ve 2017 GST (Devletlere Tazminat) Yasası hükümleri uyarınca GST’nin uygulanması nedeniyle ortaya çıkan herhangi bir gelir kaybı için devletlere tazminat garantisi verildi. beş yıllık bir süre için.

()


Günün Öne Çıkan VideosuPiyasalar Düştü, Adani Hisseleri 8 İşlem Seansından Sonra İyileşti
 
Üst