Maliye Bakanı: Küresel Mutabakat Olmadan Kripto Düzenlemek Etkili Olmayacak

Beykozlu

New member
Nirmala Sitharaman, kripto para birimleri için küresel bir şablonun oluşturulması gerekebileceğini söyledi.


Bangalore:

Birlik Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman Pazar günü yaptığı açıklamada, Hindistan herhangi bir adım atmadan önce kriptonun düzenlenmesi için küresel konsensüsün gerekli olduğunun altını çizerek, küresel bir şablonun oluşturulması gerekebileceğini ve herkesin bunun üzerinde birlikte çalışması gerekeceğini, aksi takdirde onu düzenleyeceklerini söyledi. etkili olmamak

Ancak Bakan, iyiliği ve potansiyeli olan ‘dağıtılmış defter teknolojisinin’ kontrol edilmesi anlamına gelmediğini söyledi.

“Hindistan’ın şu anda Başkanlığını yürüttüğü G20, Hindistan’ın önerisiydi ve kabul edildi, G20’nin bu yıl gündeminde tutmasına sevindim, IMF kripto hakkında bir bildiri verdi. G20 tarafından kurulan Finansal İstikrar Kurulu (FSB), finansal istikrara da odaklanacak bir rapor vermeyi kabul etti” dedi.

“(FSB) raporu ve IMF’nin raporu, Temmuz ayında Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Guvernörlerinin G20 kapsamında bir araya geleceği ve eylül ayında G20 ülkelerinin Başbakanları ve Başkanlarının bir araya geleceği bir zirve yapacağını bildirecek. Hindistan’da düzenlendi” dedi.

Bakan, Bengaluru’daki ‘Thinkers Forum, Karnataka’ ile etkileşim sırasında dijital veya kripto para biriminin düzenlenmesine ilişkin bir soruyu yanıtlıyordu.

G20 Hindistan Başkanlığı kapsamındaki ilk G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları (FMCBG) toplantısı 24-25 Şubat tarihlerinde Bengaluru’da gerçekleştirildi.

“Temel ilke, dijital para birimlerinin tamamen dijital ve teknoloji odaklı olması nedeniyle, çok dağıtılmış ve bazen kimliğin oluşturulması çok zor olan, ancak potansiyeli olan teknolojiye göre hareket edilmesi gerekecek. Sitharaman, tüm ülkelerin katılmasıyla” dedi.

“Teknoloji odaklı bir kripto varlık konusunda, tek başına hiçbir ülke onu etkili bir şekilde kontrol edemez, çünkü teknolojinin sınırları yoktur, öylece geçebilir. gemide olun, yoksa etkili olmayacak” dedi.

Bakan ayrıca, OECD (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı) ve IMF, Dünya Bankası vb. diğer kuruluşlarla birlikte G20’deki anlayışın küresel bir şablonun oluşturulması gerekebileceğine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Hepimizin üzerinde birlikte çalışması gerekecek, aksi takdirde kriptoyu düzenlemek etkili olmayabilir.” “Ancak bu, -dağıtılmış defter teknolojisi- teknolojisini kontrol ettiğimiz anlamına gelmiyor, onun iyiliği, potansiyeli ve kendi güçlü yönleri var. Bunu aklımızda tutuyoruz” diye ekledi. Hindistan’ın bugün küresel toplum tarafından salgın, Rusya-Ukrayna savaşı ve bunun yansımaları boyunca kendi yoluna yön verme şekliyle gözlemlendiğinin altını çizen Sitharaman, Hindistan’daki enflasyonun bugün fiyat nedeniyle büyük ölçüde “ithal edildiğini” söyledi. yakıt ve gübre.

“Yani, enflasyon için kendi nedeniniz arz tarafı olabilirken, hepsini getiriyorsunuz – Hindistan’daki enflasyonun farkındayız ve her hükümet bununla mücadele ediyor. Ancak bugün Hindistan’da enflasyon üzerindeki baskı büyük ölçüde ithal zamlardan kaynaklanıyor. Fiyatlar” dedi ve tüm bunların arasında Başbakan Narendra Modi’nin Hindistan halkının acı çekmemesini sağladığını da sözlerine ekledi.
 
Üst