Mahkeme, Ajansı Jet Airways’ten Naresh Goyal’e Karşı Soruşturmayı Tamamlamadığı İçin Azarladı

Beykozlu

New member
Naresh Goyal’ın Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat etmesine izin verilmedi. (Dosyalar)


Bombay:

Salı günü Bombay Yüksek Mahkemesi, Ciddi Dolandırıcılık Soruşturma Bürosunu (SFIO), Jet Airways’in kurucusu Naresh Goyal ve eşine karşı 7.000 Rs tutarında bir dolandırıcılık olduğu iddia edilen bir davada yürüttüğü soruşturmayı tamamlamadığı için azarladı.

Yargıçlar Revati Mohite Dere ve Sharmila Deshmukh’tan oluşan bir bölüm heyeti, Naresh Goyal’ın eşi Anita’nın 20 Nisan’da bir aylığına Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat etmesine izin verirken, soruşturmanın yavaş ilerlemesinden duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi.

Ancak Naresh Goyal, mahkemenin süre yetersizliği nedeniyle başvurusunu ayrıntılı olarak dinleyemediğini söylediği için benzer bir izin alamadı.

Çift, yurt dışına seyahat izni almak için mahkemeye başvurmuştu.

Kurumsal İşler Bakanlığı’nın yetki alanına giren SFIO, çiftin birlikte seyahat etmesine karşı olduğunu ancak Anita Goyal’in yalnız seyahat etmesi durumunda herhangi bir itirazı olmadığını söyledi.

Merkezi teşkilatın avukatı Hiten Venegaonkar mahkemeye, Goyals aleyhinde 2019’da başlatılan soruşturmanın halen devam ettiğini ve büyük olasılıkla Eylül 2023’e kadar sonuçlanacağını söyledi.

Bu, yüksek mahkemeden sert yorumlar aldı.

Yargıç Dere, “Soruşturmanız 2019’dan beri devam ediyor. Soruşturmanızı mantıklı bir sonuca götürmeniz gerekiyor. Bir yerde davalara bir son verilmesi gerekiyor. Sonsuza kadar soruşturmaya devam edemezsiniz” dedi.

Venegaonkar, iddia edilen dolandırıcılığın çok büyük olduğunu ve Naresh Goyal’ın tam işbirliğini genişletmediğini söyledi.

Mahkeme daha sonra SFIO’nun yetenekli ve verimli memurlara sahip olması gerektiğini belirtti.

Mahkeme, Anita Goyal’ın seyahat etmesine izin verirken, hakkında düzenlenen tüm Gözetleme Genelgelerini bir ay süreyle askıya aldı.

()
 
Üst