Kripto sanayisinde bugün öne çıkan gelişmeler

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Investing.com – Kripto para bölümündeki son gelişmelerden hazırladığımız haber özetimizle piyasadadaki aktüel haberler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Terra Classic, Blockchain bağlantı kanallarını bir daha devreye alıyor

Terra Classic ağının bağımsız bir kümesi olan Terra Rebels’in bir üyesi yarın Inter Blockchain Communication’ı (IBC) bir daha aktifleştirileceğini duyurdu.

Bu gelişme Terra Classic ağı için değerli bir gelişme olarak görülüyor. Bilhassa, başka Cosmos Blockchain ağları içinde bir sefer daha paha aktarma özelliğinin etkinleştirilmesi, LUNC kabulünü artırabilir ve Terra Classic topluluğunu büyütmek ismine yeni projeler görülebilir. V23 yükseltmesine ek olarak, Terra Classic ağı büsbütün Cosmos ile bir arada çalışabilir hale gelecek ve LUNAv2 üzerine inşa edilen projelerin Terra Classic üzerinde devreye alınmasına imkan tanınacak.

Twitter, birfazlaca Dogecoin hesabının yasağını kaldırdı

Elon Musk, Dogecoin’in kurucusu Billy Markus’un gündeme getirdiği sorunu süratli biçimde değerlendirmeye aldı.

Twitter işvereni Elon Musk, evvelki Twitter idaresi tarafınca haksız yere yasaklandığını düşündüğü kimi Twitter hesapları üstündeki yasağı kaldırmaya devam ediyor. Buna bağlı olarak Dogecoin ile temaslı bir düziniçin fazla hesabın blokesi kaldırıldı.

Cardano ağındaki akıllı kontratların sayısı 4.000’i geçti

Cardano (ADA) ağı, Eylül 2021’de, Blockchain’in ölçeklenmesini ve daha süratli hale gelmesini sağlayan akıllı mukavele fonksiyonunun eklenmesini içeren kıymetli bir güncellemeye gitti. Bu kıymetli gelişmeler, her ne kadar ADA fiyatına yansımasa da ağın gelişmeye devam ettiği görülüyor.

Eylül ayındaki Vasil hard forkun akabinde, Cardano tabanlı akıllı kontratlar platformu Plutus Scripts, 4.000’den çok akıllı mukavelede kullanılmaya başladı. Cardano Blockchain Insights istatistiklerine bakılırsa, Cardano’daki akıllı mukavelelerin sayısı geçen hafta prestijiyle 4.027’ye ulaştı.

FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried, ABD Temsilciler Meclisi Komitesinde söz vermeyeceğini söylemiş oldu

İflas eden FTX’in eski CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried, çöken şirketin faaliyetleriyle ilgili tabir vermek için ABD Temsilciler Meclisi Komitesinin duruşmasına katılmayabileceğini söylemiş oldu.

Bankman-Fried, bir tweetinde Finansal Hizmetler Komitesi Lideri Maxine Waters ve komiteye atıfta bulunarak tam olarak ne olduğunu hâlâ çözemediğini ve bu sebeple duruşmaya katılamayabileceğini söylemiş oldu.

ABD Temsilciler Meclisi Komitesi, 13 Aralık tarihinde FTX iflasını görüşmek üzere toplanacak.

AB mali düzenleyileri, FTX daha sonrası off-shore kripto şirketlerini mercek altına alıyor

FTX’in çöküşü daha sonrası AB’de faaliyet gösteren off-shore kripto şirketlerinin faaliyetleri, düzenleyicilerin yakın izlemesine girdi.

Avrupa Menkul Değerler ve Piyasalar Otoritesi, en erken 2024 yılında yürürlüğe girmesi beklenen Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesine ait uygulama detaylarını oluşturmaktan sorumludur.

Avrupa Kurulu Dijital Finans Lideri Jan Ceyssens, off-shore şirketlerin lisanssız da olsa AB pazarına erişmeye devam etmelerini sağlayan bir sisteme atıfta bulunarak, bu durumu denetim altına almak ismine yeni yönergelerin çıkarılacağını söylemiş oldu.

Circle ve SPAC Concord, iş birliğini karşılıklı olarak feshetti

Kripto ödeme şirketi Circle ve halka açık özel hedefli satın alma şirketi Concord Acquisition Corp, muahedenin vakit aşımına uğramasının akabinde mümkün bir işletme birleşmesini karşılıklı olarak bitmiş oldurdi.

Şirket birleşmesi birinci vakit içinderda Temmuz 2021 devrinde gündeme gelmişti. Mukavelenin 2022 yılının birinci aylarında bir daha düzenlenmesine karşın her iki şirket, karşılıklı olarak mukaveleyi feshetme sonucu aldı.

Coca-Cola ile Crypto.com 10 bin NFT’lik bir projede birlikte çalışacak

Coca-Cola (IS:CCOLA), FIFA Dünya Kupası NFT projesinde Crypto.com ile bir arada çalışma sonucu aldı. Bu iş birliğiyle iki şirket, 2022 Katar Dünya Kupası turnuvasındaki maçların ısı haritalarıyla ilgili 10 bin eşsiz NFT yayımlayacak.

NFT’ler dijital sanatçı GMUNK tarafınca oluşturulacak ve maç esnasında oyuncu hareketlerini izleyen görsellerden oluşacak. NFT’ler, Crypto.com’un NFT platformuna kayıtlı olan futbolseverler için erişebilir olacak.

Bu gelişimin yanında dünyanın en uygun futbolcularından biri olarak kabul edilen Cristiano Ronaldo’nun birinci NFT koleksiyonu 18 Kasım tarihinden itibaren Binance NFT pazar yerinde satışa sunuldu.

Yazar: Günay Caymaz

Okumaya devam et...
 
Üst