Kripto paralarda müspet ivme Powell konuşması daha sonrası geri döndü

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Investing.com – Kripto para piyasaları, Powell’ın konuşmasının akabinde olumlu ivmede kalmaya devam etti.

Powell’ın dün yaptığı yorumda bildirileri, tarafsız olarak algılanırken kripto piyasaları, bu yoruma olumlu reaksiyon verdi. Fed Lideri Jerome Powell’ın konuşmasında özetle 2023 yılında enflasyonunun düşüş eğilimine girdiğini gördüklerin, lakin daha gidilecek yolun olduğunu söylemiş oldu. Bunun yanında Powell, daha fazla faiz artışına muhtaçlık olunduğunu ve enflasyonun %2 maksadına ulaşmasının birkaç yılı bulabileceğini varsayım ettiklerini söylemiş oldu. tıpkı vakitte bilanço azaltılmasının da birkaç yıl süreceğini lisana getiren Powell, Fed’in piyasalara bir sürpriz yapmak istemediğini vurguladı.

Powell’ın konuşma yaptığı saat diliminde volatil hareket eden kripto paralar, akabinde istikametini bir daha üst çevirdi. Toplam piyasa pahası, dün %3’e yakın yükselirken 1,08 trilyona yükseldi ve günün birinci saatlerinde kazanımların korunduğu görüldü.

Bitcoin, dünkü süreçlerde 5 günlük negatif kapanışın akabinde %2 yükselirken sabah saatlerinde bir daha 23.000 dolar bandında süreç görmeye başladı.

Ethereum ise Bitcoin’den daha güzel performans göstermeye devam ediyor. ETH, son 2 günlük negatif kapanışın akabinde dün %3,5 yükselişle 1.670 dolara yükseldi.

SAND, Suudi Arabistan’daki muahedeye sert yükseldi

Son günlerde altcoin piyasasında hareketlilik dikkat çekerken kimi kripto varlıklar özelinde değerli kıymet artışları görülüyor. Son 24 saatlik vakit diliminde Sandbox (SAND), %27 kıymet artışıyla 0,9 dolar sıçradı. SAND’in yükselişinde Suudi Arabistan’da bir Metaverse projesi için yapılan mutabakatın tesirli olduğu düşünülüyor. Sandbox’ın kurucu ortağı ve COO’su Sebastien Borget, dün Suudi Arabistan’daki LEAP 2023 teknoloji konferansında yapılan muahedeyi duyurdu.

Yapay zeka tokenlerine ilgi devam ediyor

Yapay zeka bölümünde faaliyet gösteren projelere talep devam ederken The Graph (GRT), son 24 saatteki %25’lik paha artışıyla yükselişine devam etti. Öbür yandan Chiliz (CHZ) de dünden bu yana %25’in üzerinde bedel artışıyla birinci 100’de en epey kazandıran birinci 3 altcoin ortasına ismini yazdırdı.

Haftalık kazanımları denetim ettiğimizde GRT harici yapay zeka tokenleri içinde AGIX ve FET, bugün sessiz kalsa da son 7 günlük performanslarda bu 3 altcoin, birinci sıradaki pozisyonlarını koruyorlar.

Okumaya devam et...
 
Üst