Kripto borsaları, Türkiye’de sarsıntı bölgesine yardım etmenin yollarını arıyor

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Investing.com – Ülkemizde yaşanan sarsıntı felaketi, herkesi yasa boğdu. Tüm Türkiye, sarsıntı bölgesinde sıkıntı durumda olan vatandaşlara yardım etmek için kenetlenmiş durumda. Türkiye’de 7 günlük ulusal yas edilirken yurt haricinden da biroldukça ülke lideri taziyelerini iletti.

Kripto para bölümünden de takviye iletileri gelmeye devam ediyor. Birtakım kripto borsaları maddi takviyede bulunacaklarını beyan ederken kimileri ise yardım paketi hazırlamaya başladıklarını yahut yardım etmenin yollarını aradıklarını aktardı.

Bu kripto borsaları içinde takviyede bulunacaklarını beyan eden birinci borsalar Bitfinex, Bybit ve BitMEX, Gate.io ve Bitget oldu. Bu borsalar, Türkiye’deki sarsıntı felaketinin yaralarını sarmaya yardımcı olmak ismine dayanak paketi kelamı verdi.

Dünyanın en büyük borsası Binance’ten de bir açıklama gelirken kripto borsasının CEO’su Chanpeng Zhao, sarsıntıdan etkilenen insanlara yardım etmenin yolunu araştırdıklarını aktardı.

Bu borsalar içinde BitMEX, birinci adımı atan şirketlerden biri olarak bu haftaki alım-satım yarışından elde edilecek gelirin Kızılay’a bağışlanacağı kelamını verdi.

Devlet takviyeli dijital cüzdan çağrısı

Twitter üzerinden biroldukça kullanıcı, memleketler arası yardımların daha süratli bir biçimde alınması için devlet dayanaklı bir dijital cüzdan oluşturması talebinde bulundu.

Daha evvel bir meselai Ukrayna’da gördüğümüz dijital cüzdan uygulaması yardımıyla dünya çapında ülkeye yardım etmek binlerce kişi, bu yolla Ukrayna’ya yardımlarını süratle iletti ve yapılan açıklamada 60 milyon doların üzerinde kripto para bağışı alındığı iletildi.

Yazar: Günay Caymaz

Okumaya devam et...
 
Üst