Kızılay, kripto parayla bağış kabul etmeye başladı

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Investing.com – Ülkemizde yüzyılın felaketi olarak isimlendirilen ve 10 ili etkileyen sarsıntının yıkıcı tesirleri devam ederken yurt içi ve yurt haricinden yardımlar gelmeye devam ediyor.

Kripto para bölümü de sarsıntıdan etkilenen vatandaşlara yardım etmek için kenetlenmiş durumda. Son sayılara bakılırsa ulusal ve memleketler arası çapta birfazlaca kişi ve kripto şirketi toplamda 10 milyon dolara yakın bağış yaptı ve bağışlar gelmeye devam ediyor.

MASAK, Ahbap Derneği Kurucusu Halık Levent’in talebi üzerine dün bir prensip imza atarak kripto para ile bağış toplanmasına müsaade verdi. Ahbap Derneğinin akabinde Türkiye’de faaliyet gösteren öteki şirketlere ve sivil toplum kuruluşlarına da kripto para ile bağış toplama müsaadesi verildi. Müsaade daha sonrası yapılan kripto para bağışları sürat kazandı.

Bugün ise Kızılay tarafınca yapılan açıklamada dijital cüzdanların oluşturulduğu ve kripto para ile bağış kabul edilmeye başlandığı duyuruldu.

Kızılay’ın resmi sitesinden kripto para cüzdanlarına ulaşabildiği üzere Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), USD Coin (USDC), Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX) cinsinden kripto para bağışı yapmak mümkün.

Yazar: Günay Caymaz

Okumaya devam et...
 
Üst