Jio Financial Services, İlk İşlem Gününde %5 Düşüş Devresine Ulaştı

Beykozlu

New member
BSE, senedin 10 işlem günü boyunca ticaret için ticaret segmentinde olacağını söyledi.


Reliance Industries’in bölünmüş finansal hizmetler birimi olan Jio Financial Services, Pazartesi günü dalgalı bir piyasaya giriş yaptı. Jio Financial Services’in hisseleri yüzde 5 düşerek her biri 248,90 Rs’ye düştükten sonra alt devreye girdi. BSE’de, şirketin hisseleri 13:53’te yüzde 5 düşüşle her biri 251,75’ten işlem görüyordu.

Jio Financial Services Ltd (JFSL), geçen yıl Ekim ayında hareketin resmi duyurulmasından aylar sonra Reliance’tan ayrıldı.

“Borsanın ticaret yapan üyelerine, 21 Ağustos 2023 Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere, Jio Financial Services Ltd’nin (eski adıyla Reliance Strategic Investments Limited) hisselerinin T listesinde listeleneceği ve borsadaki işlemlere kabul edileceği burada bildirilir. Menkul kıymetler grubu,” dedi BSE Cuma günü yaptığı duyuruda.

BSE, senedin 10 işlem günü boyunca ticaret için ticaret segmentinde olacağını söyledi.

Bölünme normlarına göre, Jio Financial Services’in yönetim organı, Reliance Industries’in nitelikli paydaşlarına her biri 10 Rs nominal değerde toplam 635,32 Rs crore hissesi dağıttı. Reliance Industries hissedarlarına 1:1 oranında hisse tahsis edildi. Bu, Reliance Industries’in sahip olduğu her hisse için, 20 Temmuz’da olduğu gibi, her hissedara Jio Financial Services’tan bir hisse verildiği anlamına gelir.

20 Temmuz’daki bir saatlik özel alım satım seansında, Jio Financial Services’in hisseleri, Sokak tahminlerinin üzerinde, her biri 261,85 Rs’den işlem gördü. Reliance Industries’in bölünen finansal biriminin hisse fiyatını belirlemek için özel ticaret seansı düzenlendi.

Reliance Industries, finansal hizmetler taahhüdünü JFSL olarak yeniden adlandırılan RSIL’e (Reliance Strategic Investments Ltd) ayırdı.

Ulusal Menkul Kıymetler Borsasına göre Jio Financial Services, Nifty 100, Nifty 200 ve Nifty 500 dahil olmak üzere 18 başka endekste listelenecek.
 
Üst