Indian Aviation, FY24’te 1 Milyar Doların Üzerinde Konsolide Zarar Bildirecek: Rapor

Beykozlu

New member
Bir sonraki mali yılda, Hint havayollarının 132 uçaklık net bir artış görmesi bekleniyor. (temsili)


Yeni Delhi:

Havacılık danışmanlığı CAPA India Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Hint havayollarının önümüzdeki mali yılda 1,6-1,8 milyar ABD Doları tutarında konsolide zarar kaydetmesinin beklendiğini söyledi.

Tam hizmet veren taşıyıcıların 1,1-1,2 milyar ABD doları zarar etmesi bekleniyor.

CAPA Hindistan’ın 2023-24 tahminine göre, Hint havayollarının önümüzdeki mali yılda 132 uçaklık net hizmet alımına sahip olacağı ve tüm taşıyıcıların toplam filosunu yaklaşık 816 uçağa çıkaracağı tahmin ediliyor.

ATF fiyatlarının artması maliyetler üzerinde baskı oluşturacaktır. Ayrıca, önemli kapasite ilavesinin bir sonucu olarak verimlerde düşüş olabileceğini de sözlerine ekledi.

Açıklamada, “Yurtiçi ve uluslararası hava trafiğinin, her ikisi de bir önceki yıla göre yüzde 20 veya daha fazla artarak sırasıyla 2024 mali yılında 160 milyon ve 72-75 milyon aralığında olması bekleniyor” denildi.

Bir sonraki mali yılda, Hint havayollarının 132 uçaklık net bir artış görmesi bekleniyor ve toplam filo büyüklüğünün 816 olması bekleniyor. Bu mali yıl için, yerdeki uçaklar da dahil olmak üzere filo büyüklüğünün 684 olduğu tahmin ediliyor.

CAPA Hindistan ayrıca tedarik zinciri ve tedarik zinciri dışı sorunlar nedeniyle çeşitli Hint taşıyıcılarına ait 100’den fazla uçağın yerde olduğunu söyledi.

()
 
Üst