India Inc Tarafından Yapılan Anlaşmaların Toplam Değeri Şubat Ayında %60 Düşerek 1,8 Milyar Dolara Düştü

Beykozlu

New member
Şubat, 2014’ten bu yana en düşük ikinci işlem hacmini ve en düşük değeri kaydetti. (Temsili)


Bombay:

Bir analize göre, girişimlerin karşı karşıya olduğu derinleşen finansman kışı ve halka arzların neredeyse kuruması, anlaşmaların toplam değeri Şubat ayında yüzde 60 düşerek 1,8 milyar dolara düştüğü için anlaşma caddesini yaktı.

Grant Thornton’a göre, sektör Şubat ayında 1,8 milyar dolar değerinde sadece 89 anlaşma gördü. makroekonomik belirsizlikler arasında

Bu, 2014’ten bu yana en düşük ikinci işlem hacmi ve en düşük değer.

Toplam anlaşmalar arasında, birleşme ve satın almalar, Şubat 2022’ye kıyasla hem yüzde 48 düşüşle 24 anlaşmaya düşen hacim hem de yüzde 47 değer artışıyla 755 milyon dolar olarak önemli bir düşüş eğilimi gördü.

Halka arz segmenti, bir yıl önce 1 milyar dolar toplayan üç ihraçla karşılaştırıldığında, 8 milyon dolarlık tek bir ihraçla en kötüsüydü.

Birleşme ve satın almalara sınır ötesi anlaşmalar, özellikle de 578 milyon dolarlık bir büyük bilet işleminin arkasındaki giden işlemler hakim olurken, hacim, işlemlerin yüzde 67’sini oluşturan yerel konsolidasyonların hakimiyetinde olmaya devam etti.

Anlaşma faaliyetlerine sırasıyla yüzde 17 ve yüzde 13 ile ilaç, sağlık ve biyoteknoloji ve IT ve ITeS sektörleri öncülük ederken, Autosystemtechnik’in Motherson International tarafından 578 milyon dolara satın alınmasıyla otomotiv sektörü izledi.

Bu işlem tek başına toplam M&A değerinin yüzde 77’sinden sorumluydu ve bu, onu son 12 yılda bu sektördeki en büyük beşinci anlaşma haline getirdi.

Girişim sermayesi yatırımları hem değer hem de hacim olarak düşmeye devam ederek 1 milyar dolar değerinde yalnızca 65 işlem kaydederek, raporlama ayını Ağustos 2020’den bu yana en düşük aylık işlem hacmi ve değerleri ile gerçekleştirdi.

()
 
Üst