Havacılık Regülatörü SHGM, First Go’dan Canlandırma Planını 30 Gün İçinde Sunmasını İstedi

Beykozlu

New member
Go First’ten operasyonel uçak filosunun mevcudiyet durumunu bildirmesi istendi


Yeni Delhi:

Havacılık gözlemcisi SHGM, nakit sıkıntısı çeken Go First’ten bugün bir kaynağın 30 gün içinde operasyonel uçakların ve pilotların mevcudiyetiyle ilgili ayrıntılar da dahil olmak üzere operasyonlarının yeniden canlandırılması için kapsamlı bir plan sunmasını istedi.

Gönüllü bir iflas çözüm sürecinden geçen no-frills taşıyıcısı, 3 Mayıs’ta uçuşları durdurdu ve kiralayanlar, taşıyıcıya kiralanan uçakları geri almak istiyor.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ndeki (SHGM) bir kaynak, düzenleyicinin 24 Mayıs’ta havayoluna operasyonların sürdürülebilir bir şekilde canlanması için kapsamlı bir yeniden yapılandırma planı sunmasını tavsiye ettiğini söyledi. Kaynak, planın 30 günlük bir süre içinde sunulması gerektiğini ekledi.

Go First’ten, diğer ayrıntıların yanı sıra, operasyonel uçak filosunun, pilotların ve diğer personelin mevcudiyet durumunu, bakım düzenlemelerini, finansmanı ve işletme sermayesini ve kiralayanlar ve satıcılarla yapılan düzenlemeleri sağlaması istendi.

Kaynak, Go First tarafından sunulduktan sonra yeniden canlandırma planının, daha fazla uygun eylem için bekçi köpeği tarafından inceleneceğini söyledi.

Havayolu, 8 Mayıs’ta SHGM tarafından yayınlanan geçerli neden bildirimine yanıtını sunmuştu.

Kaynak, Go First’ün cevabında, moratoryum süresinin operasyonların yeniden başlatılması için kapsamlı bir yeniden yapılandırma planı hazırlanması ve operasyonların yeniden başlatılmasından önce onay için SHGM’ye sunulması için kullanılmasına izin verilebileceğini söyledi.

Düzenleyici, hizmetin güvenli, verimli ve güvenilir bir şekilde işletilmesine devam etmemesi nedeniyle 1937 tarihli Hava Aracı Kurallarının ilgili hükümleri uyarınca neden gösterme bildirimi yayınlamıştı.

2 Mayıs’ta Go First, gönüllü iflas çözümü işlemlerinin yanı sıra uçuşların askıya alınması için başlangıçta iki gün süreyle – 3 ve 4 Mayıs – itirazda bulunduğunu duyurdu.

O sırada SHGM, 3 ve 4 Mayıs tarihlerinde uçuşları “önceden herhangi bir bildirimde bulunmaksızın” iptal etmek için Önce Başla’ya bir göstermelik neden bildirimi yayınlamıştı. Uçuşların askıya alınması uzatıldı.

22 Mayıs’ta Ulusal Şirketler Hukuku Temyiz Mahkemesi (NCLAT), NCLT’nin Go First’ün gönüllü iflas çözüm işlemlerine ilişkin savunmasını kabul etme kararını onadı.

Karar, havayolunun iflas çözüm işlemlerine karşı çıkan dört kiracı tarafından sunulan dilekçeler üzerine verilmişti.

()
 
Üst