Federal Kabine, Prof. Christoph M. Schmidt'i Araştırma ve Yenilik Uzman Komisyonu'na atadı

Felaket

New member
Federal Kabine bugün RWI – Leibniz Ekonomik Araştırma Enstitüsü Başkanı ve Ruhr Üniversitesi Profesörü Bochum Prof. Dr. hc Christoph M. Schmidt'i Araştırma ve Yenilik Uzman Komisyonu'na (EFI) atadı. 1 Mayıs 2024'te görevi Prof. Dr.

Federal Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger şöyle açıklıyor:

“Prof. Dr. hc Christoph M. Schmidt'in, genel ekonomik kalkınmayı değerlendirmek üzere eski Uzmanlar Konseyi başkanını ve siyasi danışmanlık alanında uzun yıllara dayanan deneyimi olan kanıtlanmış bir uzmanı işe alabildiğinden çok memnunum. EFI. Zamanımızın büyük zorlukları, araştırma, yenilik ve transferin, bu zorluklarda ustalaşmak ve Almanya'yı ileriye taşımak için hayati önem taşıdığı konusunda şüpheye yer bırakmıyor. Bilimsel uzmanlık ve siyaset ile bilim arasındaki yakın alışveriş bunun merkezinde yer alıyor. EFI burada özel bir konuma sahiptir. Prof. Schmidt'in EFI için büyük bir değer olacağına eminim ve kararlılığından dolayı Prof. Dr. Till Requate'e teşekkür ediyorum.”

Prof. Christoph M. Schmidt şunları ekliyor:

“Yenilik yapma yeteneğimiz, performans gösterme isteğimiz ve rekabet etme isteğimiz, Almanya ve Avrupa'nın kendi değerlerini savunacak ve onlara uluslararası ağırlık verecek kadar güçlü olup olmadıklarını belirliyor. Bilimsel yeterliliğin, girişimci yaratıcılığın ve bireysel mutluluk arayışının bu anlamda mümkün olduğunca özgürce gelişmesini sağlamak için bu pozisyonda katkıda bulunma fırsatından heyecan duyuyorum.”

Haberin Detayları

Araştırma ve Yenilik Uzman Komisyonu (EFI), 2008'den bu yana, en son Şubat 2024'te olmak üzere Almanya'daki araştırma, yenilik ve teknolojik performansa ilişkin yıllık bir raporu Federal Hükümete sunuyor. Ulusal araştırma ve yenilik politikasına yönelik eylem tavsiyelerine ek olarak , diğer önemli konulara da odaklanılmaktadır.

EFI altı üyeden oluşur. Dört yıllığına atanacaksınız.
 
Üst