Elon Musk’ın Twitter atağı, Dogecoin’e (DOGE) yaradı

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Kripto para piyasasında yıl başından bu yana görülen uzun soluklu yükseliş trendi, sona ermiş üzere görünüyor. Fakat kimi altcoin projeleri, kıymetli gelişmelerle paha kazanmaya devam ediyor. Elon Musk’ın Twitter’a kripto para ödemeleri getirme atağı, her vakit olduğu üzere birinci vakit içinderda Dogecoin (DOGE) fiyatına tesir etti.

Tesla ve Space X CEO’su Elon Musk, 2022 yılında tartışmalı bir müddetcin sonunda Twitter’ı satın aldı. Musk’ın bu atılımı kripto para topluluğunda sevinçle karşılandı. Bilhassa Dogecoin yatırımcıları, Musk’ın yeni ataklarını beklemeye başladı.

Financal Times haber portalında yayımlanan bir habere nazaran Twitter’da yeni bir ödeme planı başlayacak. Şimdilik bu planda dolar ve euro üzere fiat paralar gündemde. Lakin tezlere bakılırsa bu ödeme sisteminin üzerine kurulacağı altyapı, kripto para ünitelerinin de dahil edilebileceği bir teknoloji ile hazırlanıyor.

Habere bakılırsa Twitter idaresi, bu yeni ödeme sistemi için yasal müsaadeler konusunda araştırma yapıyor. Bu müsaadeler alındıktan daha sonra kripto para atılımı netlik kazanacak. Bilindiği üzere Twitter, şu anda kimi ülkelerde Bitcoin ile bahşiş verilmesine imkan tanıyor. Lakin uygulama içi satın almalarda Dogecoin ya da Bitcoin kabul edilmiyor.

Dogecoin (DOGE) Fiyatı Yükseldi

Haberin yayılması DOGE fiyatına olumlu yansıdı. DOGE, piyasa geneli kıymet kaybederken, 0,86 dolardan 0,93 dolara tırmandı. Tıpkı biçimde süreç hacmi de arttı. Dün sabah saatlerinde 700 milyon dolarında olan Dogecoin süreç hacmi, 1,7 milyar dolara yükseldi.

DOGE’da görülen bu yükseliş piyasanın geneline yayılmadı. Bitcoin ve Ethereum ortalama %4 kıymet kaybetti. Emsal biçimde Shiba Inu (SHIB) fiyatı da düşmekten kurtulamadı.

Bu makale birinci vakit içinderda BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Okumaya devam et...
 
Üst