DÜZELTME: Stark-Watzinger: Mevcut gelişmeleri ve Çin'in stratejilerini daha iyi anlamamız gerekiyor

Felaket

New member
Modern Çin araştırmaları için yayınlanan finansman yönergeleriyle Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler), Almanya'daki bağımsız Çin uzmanlığını daha da genişletmek istiyor.

Federal Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger şöyle açıklıyor:

“Çin ile artan sistemik rekabet göz önüne alındığında, Alman çıkarlarını algılayıp uygulayabilmek için sağlam ve bağımsız Çin uzmanlığı şarttır. Mevcut sosyal, iç ve dış politika gelişmelerini ve Çin'in stratejilerini daha iyi anlamamız gerekiyor. Finansman kurallarına uygun olarak, özellikle ilgili araştırma projelerini destekleyerek buna önemli bir katkıda bulunuyoruz. Finanse edilen projelerin sonuçları, Alman bilim aktörlerinin bilinçli işbirliği kararlarına katkıda bulunmalıdır. Çin ile işbirliği yaparken risklerin ve faydaların daha da eleştirel bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. özellikle bilim ve üniversitelerde.”

Haberin Detayları

Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki mevcut siyasi, bilimsel ve sosyal gelişmelere ilişkin, Almanya ve Avrupa için yüksek önem taşıyan araştırmaların desteklenmesine yönelik “Modern Çin Araştırmaları II” kılavuzu, Çin için önemli olan stratejiler, politikalar ve bunların uygulanmasına ilişkin yeni anlayışlar geliştirmeye hizmet etmektedir. Almanya'nın yanı sıra Çin'deki güncel sosyal sorunlar. Çin'deki sosyal, iç ve dış politika stratejilerini ve gelişmeleri ele alan araştırma projeleri finanse edilmektedir. Planlanan toplam hacim beş milyon avroya ulaşıyor ve bunların dört yıl vadeli projeleri finanse edilecek. Finansman kılavuzu böylece Almanya'da bağımsız Çin uzmanlığının genişletilmesine ve dolayısıyla Federal Hükümetin Çin stratejisinin uygulanmasına katkıda bulunuyor.

Daha fazla bilgi

Haberler/bekanntmachung
 
Üst