Diyarbakır haberleri! Diyarbakır’da muhtaçlık sahipleri talep etti, 7 yılda 3077 hastaya konutta hizmet verildi

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Diyarbakır‘da muhtaçlık sahipleri talep etti, 7 yılda 3077 hastaya konutta hizmet verildi

DİYARBAKIR – Diyarbakır Ağız ve Diş Sıhhati Hastanesi bünyesinde 2015 yılında kurulan Meskende Bakım Sıhhat Hizmetleri Kısmı ile 7 yılda 3077 hastaya diş ve ağız sıhhati hizmeti verildi.

Diyarbakır Ağız ve Diş Sıhhati Hastanesi Konutta Bakım Sıhhat Hizmetleri Kısmında nazaranvli Diş Doktoru Sertaç Demir, hastane bünyesinde 2015 yılından itibaren Meskende Sıhhat Hizmetleri heyeti olduğunu ve şu ana kadar 3077 hastaya ulaşarak hizmet verdiklerini söylemiş oldu. Demir, bu hastaların bir kısmı ileri yaşta yatağa bağımlı hasta, bir kısmı zihinsel tansiyon denilen hasta profili, bir kısmı otizmli, bir kısmı ise trafik kazası yahut travma kararı yatağa bağımlı kalmak zorunda olan hastalardan oluşmakta olduğu açıklandı.

“Pandemide yatağa bağımlı olsun, olmasın 65 yaş üstü bütün hastalarımıza ulaştık ve hizmet taleplerini karşıladık”

Hastalara konutta diş çekimleri, total protezler, iskelet protezler, özelikle ağzını açamayan çocuklar için çürük önleyici flor uygulamaları yapmakta olduklarını tabir eden Demir, “Bakanlığımızın davet sınırından hizmet talebi oluşturabilirler. Bu taleplere birinci 24 saat içerisinde karşılık verip hastalarımızın ağız içi muayenelerini gerçekleştiriyoruz ve sonrasındasında tedavi planlamaları çıkartıp gerekli süreçlere başlıyoruz. Pandemi sürecinde hizmetlerimizi sürdürdük. Pandemide yatağa bağımlı olsun, olmasın 65 yaş üstü bütün hastalarımıza ulaştık ve hizmet taleplerini karşıladık. Ünitemizce taşınabilir röntgen aygıtımız ve taşınabilir diş ünitemiz var. Konutta yapılacak hizmetleri yapıyoruz. Hastane ortamında yapılacak süreçler için ise hastalarımızı engelli polikliniğine konsültasyon ile gönderebiliyoruz” dedi.

“Bu hizmet kesintisiz, 7 gün 24 saat verilmekte”

Hastanın gelini Gurbet Damla, kaynanasının sağ tarafının felçli olup yürüyemediğini lisana getirdi. Damla, “Doktorlarımız gelip dişlerini çekip şimdi her gün ilgilendiler. Hepsinden epeyce mutluyuz, düzgün ki bu biçimde bir şey var” biçiminde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Rıdvan Kılıç – Sıhhat
 
Üst