DCG, Genesis ile Grayscale’deki kripto fonlarını satma sonucu aldı

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Investing.com – Digital Currency Group (DCG), iflas müracaatında bulunan iştiraki Genesis’in kripto ticareti ve kredi kısmını satmayı planlıyor. Bunun yanında DCG, likidite krizini aşmak için Grayscale’deki kripto yatırım fonlarını elden çıkarmaya başladı.

Coindesk tarafınca aktarılan habere nazaran Genesis’i temsil eden avukatlar, kripto kredi şirketinin son duruşmasında satış ile ilgili yapılan muahedenin bilgilerinı anlattı. Avukatlar, ayrıyeten borçların bir daha yapılandırması kapsamında DCG’nin dönüştürülebilir imtiyazlı pay senedi sınıfı çıkarmayı kabul ettiğini deklare etti. Duruşma daha sonrası yayımlanan bir basın açıklamasında DCG’nin mevcut 1,1 milyar dolarlık ve 2032 vadeli olan senedini, dönüştürülebilir pay senedi ile değiştireceği söylendi.

Bu gelişimin yanında nakit arayışına devam eden DCG’nin kripto para fonlarının birçoklarını iskontolu biçimde satmaya karar verdi. Financial Times’ın haberine bakılırsa DCG, öteki bir iştiraki Grayscale tarafınca yönetilen yatırım mamüllerini satma sonucu aldı.

Bunun yanında DCG’nin Ethereum’a dayalı fonlarının %25’ini sattığını ve Ocak ayından bu yana 22 milyon dolarlık nakit elde ettiği raporlandı. Fakat şirketin 3,4 milyar dolar olduğu bildirilen borcuna bakılırsa bu ölçü çok düşük kalıyor. DCG, ayrıyeten Grayscale aracılığıyla yönetilen Litecoin Trust, Bitcoin Cash Trust, Ethereum Classic Trust ve Digital Large Cap fonlarını da satmak için hareket geçti.

Genesis’in yaşadığı likidite meselesinden daha sonra güç duruma düşen DCG, şu an finansal durumunu düzeltmek için aksiyon almaya devam ediyor. Şirket, Genesis’in dışında kripto haber sitesi Coindesk ile dijital varlık idare şirketi Grayscale’in de sahibi. Lakin çabucak hemen şirketin bu iştiraklerinde iflası gerektirecek bir sorun bulunmuyor.

Yazar: Günay Caymaz

Okumaya devam et...
 
Üst