Bitcoin fiyatı 30.000 doları nazarancek mi?

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Son birkaç gündür Bitcoin fiyatında sessizlik hakim. Bu sessizlik altcoin piyasasına yarar sağladı. Lakin bu bekleyiş, yatırımcıları bir yandan da huzursuz ediyor. Sert bir düzeltmeyi bekleyen piyasada fırsat kollayanlar var. Lakin Bitcoin aktifliği tahminen de bu fırsatı yatırımcıya sunmayacak.

Bir öbür bakış açısına bakılırsa de Bitcoin fiyatı, yeni bir düzeltme yardımıyla daha uygun bir ivmelenme yakalayabilir. Bunun için biroldukca yapı şimdilik uygun üzere duruyor. Şimdilik BTC/USD için en büyük gaye 30.000 düzeyinde yer alıyor. Golden Cross’un ikinci ayağı olan 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlüğü kesmesiyle, sert hareketler devam edebilir.

Bitcoin fiyatında bu argümanlar ön plana çıkarken bununla birlikte aktiflik de 3 yılın doruğuna ulaştı. Son fiyat rallisiyle birlikte Bitcoin, bilhassa Şubat ayında günlük ortalama blok boyutunda da bir artışa şahit oluyor.

Bitcoin fiyatı, BTC aktifliği ile bir daha çıkış yakalayabilir

Madencilik firması Riot Platforms’un Lider Yardımcısı Pierre Rochard, sıralı yazıtlar Bitcoin blok alanının %50’sini tükettiği için Bitcoin blok alanı kullanmasının %100’de çalıştığını söylüyor.

OKLink’in verleri, Bitcoin ortalama blok boyutunun, 6 Şubat Pazartesi günü üç yılın en yüksek düzeyine ulaştığını gösterdi. Ortalama blok boyutu bedeli 2 milyonun üzerine çıktı. Ayrıyeten Bitcoin blok kullanmasının %100’de çalışmasına niye oldu.

Bitcoin fiyatı, yükseliş haberleriyle yılın başından bu yana %40’ın üzerinde artış sağaldı. BTC fiyatı son 24 saatte yaklaşık %1 arttı ve şu anda 22.980 dolardan süreç görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek düzeyleri sırasıyla 22.692 dolar ve 23.119 dolar oldu. Ayrıyeten son 24 saatte süreç hacmi de %15 arttı.

Bu makale birinci vakit içinderda Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

Okumaya devam et...
 
Üst