Binance, bu hafta dolar ile yapılan fon transferi süreçlerini askıya alacak

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Investing.com – Binance borsası, 8 Şubat tarihinden itibaren dolar ile yapılan para transferlerinin askıya alınacağını duyurdu.

Yapılan açıklamaya bakılırsa dünyanın en büyük borsaları dolar cinsinden yapılan para yatırma ve çekme süreçlerini 8 Şubat tarihi prestijiyle askıya alacağını bildirdi.

Binance sözcüsü tarafınca açıklamaya nazaran kripto borsasının etkin kullanıcılarının yalnızca %0,01’inin dolar ile transfer süreç yapıyor. Bunun yanında Binance tarafınca desteklenen başka prestiji para üniteleriyle yapılan para çekme ve yatırma süreçlerinin birebir biçimde devam edeceği aktarılırken havale, kredi kartı, banka kartı, Google Hisse, Apple Hisse ve Binance P2P aracılığıyla gerçekleşen kripto para alım satım süreçlerinin etkilenmeyeceği aktarıldı.

Dolar transferlerinin niye askıya alındığıyla ilgili açıklama yapılmadı

Binance’in ABD iştiraki olan Binance.US ise dolar süreçlerinin askıya alınması sonucundan etkilenmeyecek. Askıya alınmaya münasebet olarak bir açıklama yapılmazken yetkililer, alınan sonucun bir yasaklama olmadığı, süreksiz bir karar olduğu ve en kısa vakitte bir tahlil bulunacağını söylemiş oldu.

Binance, 2021 yılında da benzeri bir karar almıştı. O devir Birleşik Krallık sonları için ülkenin düzenleyici kurumu FCA ile yaşanan birtakım problemler sonucunda İngiliz sterlini ile yapılan transfer süreçlerini askıya almak zorunda kaldı. Akabinde Binance düzenleyicilerle iş biriliği ortasında çalışarak ahenk ünitesini güçlendirdi ve sterlin süreçleri bir daha devreye alındı.

Yazar: Günay Caymaz

Okumaya devam et...
 
Üst