Biden idaresi, hükümetin kripto para stratejisini açıklamaya hazırlanıyor

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Amerika Birleşik Devletleri kripto paralar ilgili genel bir strateji raporu hazırlığı içerisinde. Edinilen bilgilere göre Biden takımı, bir taslak rapor oluşturacak ve bu raporu Başkan’ın onayına sunacak.

Taslak raporun hazırlanması için hükümetin üst seviye yöneticileri bir dizi toplantı yaptı. Kripto para piyasasına hakim isimlerin de bu toplantılara iştirak ettiği ve danışmanlık hizmeti verdikleri bildiriliyor.

Hükümetin kripto para stratejisi yakında geliyor

Son haline getirilecek taslak rapor, Lider Joe Biden’a sunulacak. Bu gelişimin önümüzdeki haftalarda gerçekleşmesi planlanıyor. ABD hükümetinin resmi bir strateji belirlemesi elbet ki kripto para piyasası için epey değerli bir haber.

Hazırlanan raporda kripto paraların yarattığı ekonomik tesir ile ulusal güvenlik hususlarına da değinilecek. beraberinde Federal hükümetlerden ve resmi kurumlardan, 2022 yılının ikinci yarısına kadar geri bildirim raporları hazırlamaları istenecek.

Hükümetin strateji raporunda, Financial Stability Oversight Council (Finansal İstikrar Nezaret Kurumu) üzere kuruluşların değerlendirmeleri bulunacak. Dijital varlıkların iktisat üstündeki mümkün tesirleri büyük çapta pahalandırılacak ve ABD hükümeti en son stratejisini bu yıl içerisinde belirlemiş olacak.

Fed rapor yayımlamıştı

Biden idaresi raporunda, Fed’in dijital para çıkarması (CBDC) konusuna da değinileceği öngörülüyor. Geçtiğimiz perşembe günü Fed (20.01.2022), CBDC hakkında uzun vakittir beklenen bir rapor yayımlamıştı. Bu rapor 20 Mayıs 2022’ye kadar halka açık olacak ve iştirakçilerden gelen yorumlar Fed tarafınca dikkate alınacak.

Kimi ABD vatandaşları, CBDC’nin bir an evvel çıkarılması konusunda ısrarcılar. Çin’den gelen CBDC atılımının yanlışsız olduğunu ve ABD’nin de bu adımları bir an evvel atması gerektiğini düşünüyorlar. Bu ısrar ve tenkitlere cevaben ise Fed Lideri Jerome Powell, panik yapılacak bir durum olmadığını ve ABD dolarının hala dünya rezerv para ünitesi statüsünü koruduğunu lisana getirmişti.

Fed’den gelecek CBDC atılımının ne olacağı ve Biden hükümetinin kripto paralar ile ilgili ne üzere bir strateji belirleyeceği kripto para piyasası tarafınca merakla bekleniyor.

Bu makale birinci vakit içinderda Muhabbit’te yayımlanmıştır

Okumaya devam et...
 
Üst