Alameda, 446 milyon dolarını geri istiyor

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Artık faaliyette olmayan Alameda Research, iflas eden kripto kredi şirketi Voyager Digital’e daha evvel transfer edilen yaklaşık 446 milyon doları geri alabilmek için dava açtı.

Voyager Digital ve HTC Trading’e karşı açılan dava evrakına nazaran Alameda, şirket Temmuz ayında iflas ettikten daha sonra kalan tüm kredi borçlarını şirkete ödedi. Bu kredilerin bir kısmının geri ödeme vakti de gelmemişti.

Dosyada Alameda’nın FTX’ten milyar dolarlık borçlar aldığı ve bu paraların kullanmasının suistimal edildiğine yönelik savların öne çıktığı fakat Alameda’yı finanse eden Voyager ve öteki kripto kredi şirketlerinin bu argümanların kaynağı olan suistimallerde rol oynadığı açıklandı.

Voyager iflas ettiğinde Alameda ile 10 farklı kredi mukavelesi bulunuyordu. Alameda borcunu Bitcoin, Ether ve başka kripto paralarla ödedi.

Dosyada Alameda, yapılan bu transferlerin “iptal edilebilir ayrıcalıklı transferler” olarak kabul edilmesini ayrıyeten Alameda’ya en az 445,8 milyon dolar ve bunun yanında tahakkuk fiyatlarının geri ödenmesini talep etti.

Bu makale birinci vakit içinderda CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Okumaya devam et...
 
Üst