Uzak Doğu Mutfağını Sevenler ve Denemek İsteyenler İçin Ankara’nın En Uygun Uzak Doğu Restoranları

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Çin başta olmak üzere, Kore, Tayland, Japonya ve Bangkok üzere ülkeleri kapsayan Uzak Doğu mutfağı, dünyada en çok kabul görmüş ve fazlacaça yaygınlaşmış mutfaklardan biri. Bu mutfağın en besbelli özelliği ise acı, tatlı, ekşi lezzetlerin bir ortadaki kusursuz ahengi ve buna ek olarak deniz eserleri, soya eserleri üzere yemeklerdeki muvaffakiyetleri. Bu mutfağın asıl zenginliğinin niçini ise ülkeden ülkeye değişmekte olan yemek kültürlerine adapte olması. Siz de Uzak Doğu mutfağını seviyorsanız ya da yeni lezzetler denemek istiyorsanız Ankara’nın en düzgün Uzak Doğu restoranlarını derledik. Gelin birlikte bakalım.

1. City Wok

Çin, Japon ve Hint mutfağı üzerine profesyonelleşmiş olan City Wok, şayet Uzak Doğu mutfağıyla yeni tanışacaksanız en âlâ tercihlerden biri olacaktır. Başlangıcı Dana Etli Noodlelarını deneyerek yapabilirsiniz. Sushilerinden ise Deep Fried Salmon Roll yeterli bir seçenek olacaktır. Son olarak da Acılı Kavrulmuş Karidesleri kesinlikle denemeniz gerekenler içinde olmalı.

Adres: Ayrancı, Aziziye Mahallesi, Portakal Çiçeği Sokak, No: 1/F Aşağı, 06690 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Açık orta Ankara’da en sevdiğim uzak doğu restoranı. Sake maki ve karışık sebzeli Çin böreği söylemiş oldum ben. Suşi açısından bence en yeterli yer. Ayrıyeten bi börek ne kadar lezzetli olabilir ki demeyin, hayal edemeyeceğim kadar lezzetli. Yer küçük, sakin ve minnoş, çalışanları fazlaca kibar. Keşke daha fazla puan verebilme talihimiz olsaydı.

2. Chef İzakaya

En uygun sushiyi burada yedim diyebileceğiniz bir yer olan Chef İzakaya, eşsiz Uzak Doğu lezzetlerini profesyonelleşmiş ve alanda deneyimli olan şeflerle sizlere sunuyor. Sushilerinin hepsine bayılacağınız yerde sushinin yanı sıra Rameni de denemelisiniz.

Adres: Kızılırmak Mah. 1450 Sk ATM Plaza B Blok 1, D:G, 06510 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Çalışanlarının kibarlığı her şeydilk evvel daha rahat hissetmenizin kilit noktası bizce. Takınılan hal, bilgi paylaşımı ve yardımcı olma konusunda fazlaca âlâ ağırlandık. Hafta sonu olan açık büfe, hafta içi sınırsız sipariş olarak tasarlanmış, 2 saat içerisinde istediğiniz kadar menü söyleyebiliyorsunuz. Biz hayli şad kaldık, lezzetler epeyce yerindeydi. Tayland’da yediğimiz tatlara benziyordu.

3. Chinabloom

Çin, Japonya ve Tayland mutfağının klasik yemek ve atıştırmalıklarını Türk damak tadına uyarlayarak sunan bir Pan Asya restoranı olan Chinabloom, Uzak Doğu restoranları içinde elbet en sevdiklerinizden biri olacak. Gittiğinizde şefin spesiyallerinden olan Üç Lezzetli Deniz Eserleri, Chili Soslu Buğulama Somon ve Black Bean Soslu Tavuğa bir talih verin deriz.

Adres: Mutlukent Mahallesi 2432. Cadde No:97 B Blok /14, Galleria Alışveriş Merkezi, 06810 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Tek sözle Mü kem mel. Buharda mantı, moğol işi tavuk, kyoto california roll ve maki roll söylemiş olduk. Hepsi inanılmaz lezzetliydi. Yemek öncesinde baharatlı salata ve alkolsüz kokteyl, yemek daha sonrasında yasemin çayı ve dilek kurabiyesi geldi. Çalışanlar da fazlaca ilgili ve güler yüzlüler. Bizim için fazlaca keyifli bir akşam yemeği oldu.

4. Quick China

Quick China ise Çin ve Japon mutfağının yanı sıra müşterilerine Tayland mutfağını da sunuyor. Uzak Doğu mutfağının seçkin markalarından biri olan Quick China, bu hususta Ankara’nın enlerinden. Öyküleri paket servis hizmeti ile başlayan işletme muvaffakiyetinin bir getirisi olarak bugün Ankara’da 8 şubeye sahip. Gidecek olursanız bilhassa birfazlaca çeşidin yer aldığı Combo menülerini tatmalısınız.

Adres: Mustafa Kemal, Zirve Prime, 06510 Çankaya/Ankara

Üniversiteler Mahallesi 4. Cad, Bilkent Center 3/37, 06800 Çankaya

Beştepe, Söğütözü Cd., 06560 Yenimahalle/Ankara

Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, 2864. Cd. 15/C, 06810 Çankaya/Ankara

Koru, Arcadium AVM, 2432. Cd. no:192 D:Z11, 06810 Çankaya/Ankara

Çayyolu mahallesi 2661/1 sokak 3E/7 Serkule (Köy İçi, 06810 Çankaya/Ankara

Büyükesat, Uğur Mumcu Sk. No:64/B, 06700 Çankaya/Ankara

Oran mahallesi Zülfü Tigrel caddesi Kuzu Effect AVM 1K 08, 06450 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Ankara’daki en en başarılı şube, farklı farklı yemekler denedim hepsi epeyce hayli lezzetliydi hayli tavsiye ederim servis hizmet hayli güzel akşam gidecekseniz kesinlikle rezervasyon yaptırın, tek sözle fazlaca yeterli. Sayılar ortalama ve/veya ortalamanın biraz üzerinde ne yediğinize nazaran değişiyor.

5. Guangzhou Wuyang

Guangzhou Wuyang ise Ankara’nın en eski Çin Restoranlarından biri. Farklı lezzetleri denemeye açık biriyseniz Guangzhou Wuyang sizi hem menüsüyle tatmin edecek ve birebir vakitte atmosferiyle Çin’e ufak bir seyahat yapmanızı sağlayacak. Yolunuz düşerse kesinlikle Jajangmyeon’i denemelisiniz.

Adres: Kavaklıdere, Bestekar Cd 88/B, 06680 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Ankara’nın en eski uzak doğu restoranıdır. Kimçi ikramı fazlaca lezzetli, acılı ekşili çorba tatlı ekşi tavuk ve karides epey lezzetli. Bilhassa Ankara’da yabancı misyonunun tercih ettiği bir yer. yıllardır birebir lezzet teşekkür ediyorum.

6. Çin Seddi Restaurant

‘Restorant şıklığı ve kafe rahatlığı’ mottosuyla hizmet vermekte olan Çin Seddi Restaurant, 1999 yılında açılmış esaslı işletmelerden biri. Butik lezzet anlayışı ile Uzak Doğu mutfağının eşsiz tatlarını deneyimleyebilme talihi sunan yer, makus bir tecrübeyle ayrılmanızın mümkün olmadığı bir yer.

Adres: Ayrancı, Hoşdere Cd. No:127, 06690 Çankaya/Ankara

Mustafa Kemal, MAHALL AVM, Dumlupınar Blv., 06510 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Yaklaşık iki yıldır sistemli olarak gittiğim, yalnızca kendim değil etrafımdaki herkesi keyifli bir akşam yemeği yemek için götürdüğüm şahane bir restoran. Bana Uzak Doğu mutfağını sevdiren, birinci kere sushi denediğimde tavsiyeleriyle bize yardımcı olan çok ilgili ve güler yüzlü bir işletme sahibi de var. Menüdeki birden fazla şeyi denedim bu mühlet zarfında, berbat diyebileceğim tek bir şey olmadı.

7. Mogo

hemen çabucak yeni açılan Mogo, Kore mutfağının eşsiz ve hoş yemekleriyle sizi yerin müdavimi haline getirecek desek yeridir. Kore mutfağının en sevilenlerinden olan Kimbap’ın yanı sıra Ballı Tereyağlı Tatlı Patatese bayılacaksınız. En kısa vakitte Mogo’ya gitmeli ve kendinizi ödüllendirmelisiniz.

Adres: Mustafa Kemal, Kentpark AVM, 06510 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Tasarım fazlaca güzel.Çalışanlar ilgili ve güler yüzlü. Vegan ve vejetaryenler için yemek seçenekleri var. Sebzeli bokkeumyeon ve kimçi kızarmış pilav yedim lezzetliydi verilen hizmete göre meblağları uygun buldum. Başka seçenekleri denemek için tekrar geleceğim.

8. Urumçi Uygur Restaurant

Orta Asya mutfağının lezzetlerinden oluşan güzel yemeklerle hoş bir akşam geçirmek istiyorsanız Urumçi Uygur Restaurant tam size bakılırsa. Sıcak ve samimi bir dizaynı olan yerde ilgili çalışanlar size damak tadınıza en uygun seçimi yapmanız için fazlacaça yardımcı oluyor. Lakin bize soracak olursanız Makarna Kavurması kesinlikle tatmanız gerekenler içinde olmalı deriz.

Adres: Ön Cebeci, Ziya Gökalp Cd. No:76, 06590 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Güler yüzlü, samimi bir hizmet var. Yemek porsiyonları baya büyük. Bir yemeği birden çok kişi yiyebilir bizi uyarmalarına karşın biz bir daha de sipariş ettik ve bitiremedik lakin paket olarak alabiliyorsunuz. Suyukaş çorbası, samsa ve patlıcanlı et kavurması favorim oldu. fiyatları porsiyonlara nazaran hakikaten hoş.

9. Korelee

Uzak Doğu’nun bilhassa Kore mutfağına ilgiliyseniz aslına bakarsanız biliyor olduğunuz Korelee, bütün Ankaralılar tarafınca fazlacaça istek görüyor. Bilhassa pozisyonu gereği ulaşımın kolay olduğu Korelee’ye geniş bir vaktinizde gitmenizi tavsiye ederiz zira biraz sıra beklemek gerekiyor. Bunlarla birlikte gittiğinizde Dogboggi ve Kızarmış Tavuğu yemeden dönmeyin deriz.

Adres: Kavaklıdere, Bestekar Cd No:27, 06900 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Kızlarımın teklif ve merakı üzerine gittiğimiz, daha sonrasında da 3 sefer daha yenidenladığımız yer; Kore mutfağının özel lezzetlerini tadabileceğiniz bir yer. Cuma ve hafta sonları mesai sonu hayli kalabalık ve dakikalarca sırada beklemeyi göze almalısınız. Diyeceksiniz ki, bu kadar beklemeye paha mi? Bu büsbütün damak tadınızla alakalı. Tatlı ekşi acılı soslu uzak doğu yemeklerini seviyorsanız, ömrünüzde en güzel tavuğu burada yiyebilirsiniz desem abartmış olmam.

10. SushiCo

Müşterilerine Çin, Japon ve Tayland mutfağını sunan SushiCo da Ankara’da Uzak Doğu denince birinci tercih edilenlerden oluyor. Sırf Ankara değil Türkiye’de Uzak Doğu lezzetinin birinci ve en büyük restoran zinciri olan SushiCo, Uzak Doğu mutfağını sevdiren bir işletme.

Adres: Çayyolu Mahallesi 1933.Angora Bulvari, Sokak, Beysupark No:16 D:No:209, 06800 Çankaya

Beştepe, 1263. Sokak No:2, 06510 Çankaya/Ankara

Oran, Turan Güneş Blv. No:182 D:77, 06450 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: SushiCo markasının tüm özelliklerini taşıyan, lokasyon itibariyle de epey yeterli bir noktada olan Çayyolu SushiCo, gerek hizmet kalitesi gerekse eser çeşitliliği olarak herkese tavsiye edebileceğim bir yer. Bilhassa fiyat avantajı yaratmak ve farklı tatları denemeniz ismine, Bento menüleri tavsiye ederim. Çocuklu aileler için de çocuk menüsü fazlaca hoş.

11. Far East Wok

Seveceğiniz yerlerden bir oburu ise Far East Wok, Ankara’nın işlek semtlerinden olan Bahçelievler’de yer alıyor. Asya mutfağını müşterilerine sunan yerde bilhassa tavuk yemekleri hayli meşhur. Türk mutfağının da vazgeçilmezlerinden olan tavuğu bir de onların yorumlarıyla tadın deriz.

Adres: Yukarı Bahçelievler, 69. Sk. No:3/A, 06490 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Kunpao tavuk favorim. Moğol işi tavukları da hoş. Karides cipsi de hoştu. Acılı-ekşili çorba epeyce az denemiştim daha evvel beğenmediğim için tekrar deneme cüreti bulamıyordum ama buradaki sahiden güzeldi, daha az acılı olmasını rica ettim, acı-ekşi oranı hoş oldu. Bir tanesi pek doyurucu.