Uludağ’da yaralanan İngiliz turist sıhhatine kavuştu

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Uludağ‘da yaralanan İngiliz turist sıhhatine kavuştu

BURSA – Kayak yapmak için Uludağ’a gelen ve snowboard yaparken kaza geçiren İngiltere vatandaşı Oliver Brown Çekirge Devlet Hastanesi‘nde gerçekleştirilen operasyonla bir daha sıhhatine kavuştu.

İki hafta evvel arkadaşlarıyla bir arada seyahat maksadıyla İstanbul’a oradan da Uludağ’a gelen 38 yaşındaki Oliver Brown, snowboard yaparken kaza geçirdi. Uludağ’da 112 takımları tarafınca yapılan birinci müdahalenin akabinde Çekirge Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan muayenesinde dalağında darbeye bağlı kanama olduğu görülünce acil ameliyata alındı.

Hastaniçin, tabip ve hemşire olmak üzere tüm işçinin ilgisinden şad olduğunu söz eden Brown tabip ve hemşirelere Türkçe olarak teşekkür etmek istediğini söylemiş oldu.

Türkiye’de bulunduğu vakit içerisinde hayli az Türkçe öğrendiğini ve söylem konusunda düzgün olmadığını söz eden Brown, “Umarım beni anlarlar. Onlar hayatımı kurtardılar” diye konuştu.

Hazırladığı konuşma metniyle tabipler, hemşireler olmak üzere tüm hastane çalışanına duyduğu memnuniyeti belirten Brown şunları kaydetti.

“Harika tedaviniz, bana karşı nazik olduğunuz için teşekkür ederim. Çok şanssız bir kaza geçirdim lakin burada olduğu için kendimi şanslı hissetmemi sağladınız. Bugün taburcu olduğum için memnunum ancak sizden ayrıldığım için üzgünüm. Hepinizi tekrar görmeyi umut ediyorum ancak tekrar bir snowboard kazası geçirmeden.”

Hastayı taburcu olmadan evvel odasında ziyaret eden Çekirge Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Meral Leman Özkan ise “Hastamız Oliver turist olarak Bursa’ya gelmiş. Uludağ’da snowboard kazası niçiniyle faydalanması üzerine 112 grubu tarafınca hastanemize nakledildi. Yapılan muayene ve tetkikler kararında dalak faydalanması olduğu görülünce ameliyat edildi. Evvel ağır bakım’ da sonrasındasında klinikte tedavi oldu ve bugünde taburcu oldu. Kendisiyle ilgilenen tabiplere ve hemşirelere teşekkür etmek için Türkçe bir metin hazırlamış. Hastaniçin ve çalışanın ilgisinden epey şad kaldığı söylemiş oldu bizde hayli keyifli olduk” sözlerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı / Zafer Peker – Sıhhat

Çekirge Devlet Hastanesi, Oliver, turist, Uludağ, Sıhhat, Haberler