Sürdürülebilir kalkınma için eğitim girişimlerine ödül

Felaket

New member
Gelecek yıl Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler), Alman UNESCO Komisyonu ile birlikte yine “Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim Ulusal Ödülü”nü verecek. Teklifler şu andan itibaren 15 Eylül 2024'e kadar çevrimiçi olarak sunulabilecek. Ödül, Birleşmiş Milletler'in 2030 yılına kadar sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşılmasına yardımcı olmak için sürdürülebilir kalkınma için eğitimi (ESD) kullanan girişimlere verilecek.

Haberin Detayları

“Ulusal Ödül – Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim” 2025 yılında üçüncü kez verilecek. Bilim, iş dünyası, kamusal yaşam ve sivil toplum alanlarından uzmanlardan oluşan bağımsız bir jüri, her birinin bağlılığı 10.000 ödülle ödüllendirilecek on kazananı seçecek. Euro.

Sürdürülebilir kalkınma için eğitim, insanların gelecek için kararlar almalarına ve kendi eylemlerinin gelecek nesilleri veya dünyanın diğer bölgelerindeki yaşamı nasıl etkileyeceğini değerlendirmelerine olanak tanır. 2020 yılında başlatılan UNESCO SKE 2030 programı, SKE'nin tüm eğitim sistemine yapısal olarak yerleştirilmesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Almanya'da SKE, Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim Ulusal Eylem Planı temelinde uygulanmaktadır.

Daha fazla bilgi

www.bne-portal.de/nationaler-preis-2025