Stark-Watzinger: Uzun Covid hakkında sağlam temelli ve güncel bilgiler sağlıyoruz

Felaket

New member
Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Uzun Kovid hakkında kapsamlı bilgi sağlamak için bugün yeni tasarlanmış bir bilgi sitesi sundu. Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı, web sitesinin oluşturulması ve doldurulmasında önemli bir ortaktı.

Federal Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger açıklıyor:

“Uzun Kovid, toplumumuz için büyük bir zorluk ve etkilenen insanlar için bu, genellikle günlük yaşamlarında ciddi kesintiler anlamına geliyor. Bu nedenle, etkilenen vatandaşlara hastalığın gelişimi ve seyri ile olası tedavi yaklaşımları hakkında sağlam temelli ve güncel bilgiler sağlamak çok önemlidir. Bu nedenle Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı, bugün Federal Sağlık Bakanı Lauterbach tarafından sunulan yeni bilgi web sitesinin geliştirilmesini aktif olarak destekledi. Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı’nın beyan edilen hedefi, nihai olarak etkilenenlerin tahminlerini iyileştirmek için araştırma fonuyla bilgi durumunu sürekli olarak iyileştirmektir. Web sitesinin 18. Bölümü, Federal Araştırma Bakanlığı’nın Uzun Covid araştırmasını ayrıntılarıyla anlatıyor. Gelecekte de buraya katkıda bulunmaya ve bilgileri düzenli olarak güncellemeye devam edeceğiz.”

Haberin Detayları

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach bugün Long Covid hakkında yeni bir web sitesi sundu. Web sitesi, hastalığın semptomları hakkında 28 bölümde bilgi sağlar ve etkilenenler için nasıl davranılacağına dair tavsiyelerin yanı sıra doktorlar için bilgiler ve profesyonel bağlamda Uzun Kovid ile nasıl başa çıkılacağına dair ipuçları sunar. Federal Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı (BMAS) gibi Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler), departman işbirliğinin bir parçası olarak erken bir aşamada web sitesi süreçlerine dahil oldu ve Bölüm 18’e merkezi metin öğeleriyle katkıda bulundu. “Araştırma”. Haberler, web sitesini yakından izlemeye ve bilgileri düzenli olarak güncellemeye devam edecektir.

Daha fazla bilgi

Haberler/long-covid-langzeitseiten-forschung