Stark-Watzinger: Utanmaz Yahudi düşmanlığı Almanya'da yeniden görünür hale geldi

Felaket

New member
Bugün Anne Frank Günü'ne yaklaşık 600 okuldan 90.000 öğrenci katılıyor. Antisemitizm ve ırkçılığa karşı okul eylem günü her yıl, Nazi rejimi sırasında saklandığı günleri anlatan günlüğü dünyaca ünlü olan Yahudi kızın doğum gününde düzenleniyor. Anne Frank, 1945'in başlarında Bergen-Belsen toplama kampında öldü.

Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger şöyle açıklıyor:

“Bu yılki Anne Frank Günü'nde, Shoah'ın insanlığa karşı işlediği suçu hatırlıyoruz. Ve ne yazık ki Yahudilerin çektiği acıların tarih olmadığını kabul etmeliyiz. Hamas'ın 7 Ekim'deki terör saldırısı bir medeniyet ihlaliydi. Almanya'da antisemitizm daha görünür hale geldi. Toplum olarak buna açıkça karşı çıkmalıyız. Federal Eğitim Bakanlığı, Avrupa'daki okul sınıflarında antisemitizmi önlemek için dijital öğretim materyallerinin geliştirilmesini de içeriyor. ve öğretmenleri internette Yahudi karşıtı nefret söylemiyle mücadele konusunda eğiten bir program. Antisemitizm araştırmalarına yönelik bu kararlılık bizim için büyük önem taşıyor.”

Haberin Detayları

Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler), 2021 yılından bu yana, üniversitelerdeki ve üniversite dışı araştırma kurumlarındaki on araştırma derneğine, antisemitizm araştırmaları alanında yaklaşık 12 milyon avroyla destek veriyor. Projelerin amacı, bilimsel bulgulara dayanarak siyasetin ve toplumun antisemitizmle mücadele etmesine yardımcı olmaktır. Projeler, diğer şeylerin yanı sıra okullarda aşırıcılığın önlenmesini de araştırıyor ve destekliyor. Örneğin, AIES projesi Avrupa okul kitaplarında antisemitizmin biçimlerini araştırıyor, EMPATHIA projesi antisemitizmi önleme konusunda öğretmenleri, polis memurlarını ve avukatları eğitmek için temel bir müfredat geliştiriyor ve RESPOND projesi Yahudilere yönelik nefreti analiz ediyor. internet. Projelerin süresi dolduktan sonra Haberler, anti-Semitizm araştırmaları için yeni bir finansman hattı başlatacak.

Daha fazla bilgi

Haberler/antisemitismusforschung