Stark-Watzinger: STEM alanında dijital öğretim için ilk yeterlilik merkezi başarıyla başlatıldı

Felaket

New member
Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler), öğretmenler için ileri eğitim taahhüdünü genişletiyor. Bilim odaklı transfer ofisinin yanı sıra ilk MINT yeterlilik merkezi de çalışmalarına başladı. Yaz aylarında, üç yeterlilik merkezi daha açılacak ve dijital öğretimi ilerletecek.

Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger açıklıyor:

“Öğrenilen yeterlilik ağı: dijital ve yeterlilik merkezi MINT ile Haberler, öğretmenlerimiz için ileri eğitim ortamının geliştirilmesine federal hükümetin gerçek sorumluluklarının çok ötesinde önemli bir katkı sağlıyor. 2026 yılına kadar Yüksek kaliteli eğitim fırsatlarının araştırılması ve geliştirilmesi için 205 milyon Euro. Eğitim ortamını güçlendirmek ve öğretmenlerimizi dijital öğretim konusunda heyecanlandırmak istiyoruz. Derslerini yetkin bir şekilde tasarlayabilen ve iş ve eğitim için geleceğin dijital becerilerini kazandırabilen öğretmenlerle eğitimin dijitalleşmesini ileriye götürmek önemlidir, çünkü dijital beceriler giderek daha fazla fırsat eşitliği ve katılım sorunu haline geliyor.”

Haberin Detayları

“Okulda dijital ve dijital olarak desteklenen öğretim ve ileri eğitim için yeterlilik merkezi” araştırma, yenilik ve transfer projesinin bir parçası olarak Haberler, bir transfer ofisi ve dört tematik yeterlilik merkezinden oluşan öğren: dijital yeterlilik ağını finanse ediyor. Başlangıç, şu anda başlatılan ve üniversitelerden ve üniversite dışı araştırma kurumlarından ortaklarla altı ortak projeden oluşan MINT yeterlilik merkezi tarafından gerçekleştirildi. Birlikte, MINT konularında (biyoloji, kimya, bilgisayar bilimi, matematik, fizik ve genel bilgi) dijitalleştirme ile ilgili ileri ve ileri eğitim teklifleri geliştirme ve araştırma ve bilgi aktarımına katkıda bulunma hedefini sürdürüyorlar. Bu, federal eyaletlerdeki öğretmen eğitimi ile yakın işbirliği içinde ve eğitim bilimleri, medya bilimleri ve ilgili konu didaktiğinin katılımıyla yapılır.

Ülke çapındaki transfer ofisi, bilim ve uygulama arasında bir şemsiye ve arayüz görevi görür. Çok sayıda faaliyet yürütecek ve öğretmen eğitiminde yer alan herkesi ağ oluşturmaya ek olarak, dijital öğretmen eğitimi için bilimsel standartlar geliştirecek, değerlendirme araçları sunacak ve aktif öğretmenlere ilgili bilimsel iletişim teklifleriyle doğrudan hitap edecek.

Daha fazla bilgi

Haberler/Kompetenzzentren-fuer-digitales-zettel