Stark-Watzinger: Nüfusun çoğunluğu ciddi korona hastalıklarına karşı iyi korunuyor

Felaket

New member
Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler) tarafından finanse edilen, SARS-CoV-2’ye karşı popülasyondaki aşılama düzeyine ilişkin IMMUNEBRIDGE çalışmasının nihai raporu bugün yayınlandı. Çalışma 2022 yılı sonunda tamamlandı.

Federal Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger açıklıyor:

“Bağışıklık çalışmasının nihai raporu, ara sonuçları doğruluyor: Nüfusun çoğunluğu, ciddi korona hastalığının ilerlemesine karşı orta ila çok iyi korunuyor. Nüfustaki genel olarak çok yüksek bağışıklama düzeyi göz önüne alındığında, bunun doğru olduğunu düşünüyorum. kalan koruyucu önlemler artık kaldırılıyor.Önemli immünolojik sonuçlara ek olarak, çalışmanın uygulanma hızı, hedeflenen finansman yoluyla, karmaşık araştırma projelerini hızla uygulayabileceğimiz yapıları başarıyla oluşturduğumuzu gösteriyor.Teşekkür ederim. Bu büyük ve hızlı araştırma başarısına dahil olan bilim insanları.”

Haberin Detayları

IMMUNEBRIDGE çalışması, Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler) tarafından kurulan Üniversite Tıp Ağı’nın (NUM) bir parçasıdır ve yaklaşık üç milyon avro ile finanse edilmiştir. Çalışmanın amacı, şiddetli hastalık ilerlemesi veya enfeksiyona karşı ilgili korumayı değerlendirebilmek için Alman popülasyonunda aşılama veya enfeksiyon yoluyla elde edilen bağışıklama derecesini (antikor prevalansı ile ölçülür) belirlemekti.

Çalışma için, dokuz popülasyon veya hastane temelli çalışmadan toplam 33.637 kişiden alınan veriler ve biyo-örnekler değerlendirildi. Veriler, yine Haberler tarafından finanse edilen “Şiddetli Bulaşıcı Hastalıklar için Modelleme Ağı”nın (MONID) 2022/23 kışındaki enfeksiyon durumu için model hesaplamaları oluşturmasını sağladı.

NUM, Haberler tarafından Nisan 2020’de korona pandemisine yanıt olarak kuruldu. NUM’un amacı, Almanya’daki 36 üniversite kliniğinin tamamında korona ve diğer hastalıklarla ilgili araştırmaları koordine etmektir. Yetkinliklerin, kaynakların ve araştırma faaliyetlerinin ülke çapında ağ oluşturması ve gruplandırılması için şimdiye kadar benzersiz bir girişimdir.

Daha fazla bilgi

Haberler/schlussbericht-immunebridge