Stark-Watzinger: İnovasyon yarışması InnoVET PLUS ile mesleki eğitimde daha fazla mükemmellik, çekicilik ve kalite sağlıyoruz

Felaket

New member
Yayınlanan InnoVET PLUS finansman kılavuzu ile Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler), yarının mükemmel mesleki eğitimi için kavramların geliştirilmesi ve test edilmesi için daha fazla fon sağlıyor.

Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger açıklıyor:

“Dönüşüm sürecini kelimenin tam anlamıyla kendi ellerine alabilecek ve ülkemizde büyüme ve refahı sağlayabilecek daha fazla profesyonele acilen ihtiyacımız var. Bu yüzden daha fazla genci eğitime sokmak istiyorum. Yeni başlayan InnoVET PLUS inovasyon yarışması ile mesleki eğitimde daha fazla mükemmellik, çekicilik ve kalite sağlıyoruz. Şirketim, Mesleki Eğitimde Mükemmellik Girişimi’nin bir parçası olarak bunun için 80 milyon Euro’nun üzerinde bir kaynak sağlıyor. Yeni inovasyon yarışması InnoVET ile bağlantılıdır ve mesleki eğitim, öğretim ve ileri eğitimde yenilikçi ve yapısal değişiklikleri teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Mesleki eğitime yeni bir ivme kazandırıyoruz.”

Haberin Detayları

Finansman için başvurular 31 Temmuz 2023 tarihine kadar Federal Mesleki Eğitim ve Öğretim Enstitüsüne (BIBB) yapılabilir. Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler), diğer şeylerin yanı sıra gençler için cazip teklifler geliştiren projeleri finanse etmeyi planlamaktadır. farklı eğitim gerekliliklerine ve performans seviyelerine sahip, mesleki ve akademik eğitimin üst düzey mesleki eğitim kavramlarıyla eşdeğerliğini genişletmek ve mesleki eğitimi yenilerine uyarlamak, teknolojik ve ekolojik yenilikleri teşvik etmek.

Daha fazla bilgi

Haberler/Duyuru/InnoVet PLUS