Stark-Watzinger: Federal hükümet, acil gaz yardımı ve gaz ve elektrik fiyat freni söz konusu olduğunda eğitim, bilim ve araştırmayı dikkate alıyor

Felaket

New member
Federal Eğitim ve Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger, kabinenin acil gaz yardımı konusundaki kararını ve Federal Şansölye’nin federal eyaletlerin hükümet başkanlarıyla görüşmesi kararını açıklıyor:

“Enerji krizi aynı zamanda eğitim, bilim ve araştırma için büyük zorluklar oluşturuyor ve bu nedenle Almanya’nın gelecekteki yaşayabilirliğini tehdit ediyor. Federal Hükümetin bu alanları hem acil gaz yardımında hem de gaz ve elektrik fiyat freninde dikkate almasının nedeni budur. Üniversite dışı araştırma kurumları için de 500 milyon avroya kadar ek bir sıkıntı yönetmeliği olacak. Bu, özellikle enerji yoğun araştırmalar için bize ek destek sağlayacaktır. Bunun için çalıştım. Bu, kurumlar ve özellikle okullardan ve üniversitelerden sorumlu federal eyaletler için büyük bir rahatlama anlamına geliyor. Bu, acil durum gaz yardımına ilişkin dünkü kabine kararı ve federal mevzuat için belirleyici olan gaz ve elektrik yardım önlemlerinin uygulanmasına ilişkin Federal Hükümetin temel meseleler belgesi ile güvence altına alınmıştır.”