Stark-Watzinger, Dr. Roland Philippi'yi Haberler'de yeni Devlet Sekreteri olarak öneriyor

Felaket

New member
Federal Eğitim ve Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger, Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı'nda (Haberler) Devlet Sekreteri olarak atanması için Bakanlık Müdürü Dr. Roland Philippi'yi önerecek.

Federal Eğitim ve Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger açıklıyor:

“Dr. Roland Philippi, federal ve eyalet düzeyinde uzun yıllara dayanan idari deneyime ve eğitim, bilim ve araştırma politikası konusunda geniş bir uzmanlığa sahiptir. Politika departmanının başkanı olarak daha önce yaptığı çalışmalardan dolayı, departmanın tüm konu alanları hakkında mükemmel bilgiye sahiptir ve yeni rolünü gecikmeden üstlenebilir. Dr. Philippi, yeni rolünde çalışmalarının odak noktası olmaya devam edecek olan Dijital Pakt 2.0 ile ilgili önemli müzakerelerde zaten yoğun bir şekilde yer almıştı. Ayrıca, Federal Hükümetin gelecekteki araştırma ve inovasyon stratejisinin geliştirilmesinde ve Alman Transfer ve İnovasyon Ajansı'nın (DATI) kavramsallaştırılmasında önemli bir rol oynadı. Dr. Philippi ile Almanya'daki eğitim ve araştırma politikası için bu merkezi pozisyon hızla ve yüksek niteliklerle doldurulacak.”

Haberin Detayları

Dr. Roland Philippi, Aralık 2021'den bu yana Haberler'de Politika Departmanı Başkanı olarak görev yapmaktadır.