SpiceJet, Mahkeme Kararından Sonra Kal Airways’e 100 Milyon Rupi Ödedi

Beykozlu

New member
Daha önce Delhi Yüksek Mahkemesi, Spicejet’e 10 Eylül’e kadar 100 Crore rupi ödemesini emretmişti.


Yeni Delhi:

SpiceJet, bugün yaptığı açıklamada Kal Airways Private Limited’e 100 crore Rs ödemesini tamamladığını doğruladı. Kal Airways’e 11 Eylül’e kadar 77,5 milyar Rupi tutarında ödeme yapılırken, kalan 22,5 milyar Rupi Salı günü ödendi.

Delhi Yüksek Mahkemesi Pazartesi günü Spicejet ile başkanı ve genel müdürü (CMD) Ajay Singh’e Salı günü saat 16.00’dan önce RTGS transferi yapma talimatı verirken, Kal Airways’in Mahkeme tarafından verilen kararın bu yönde olmadığını belirten savunmasını dinledi. uyulması.

Kal Airways’in Kıdemli Avukatı, 8 Eylül’de Kal Airways ve Kalanithi Maran’a yalnızca 62,5 crore ödediklerini ve 37,5 crore miktarının hala kaldığını belirtti.

Delhi Yüksek Mahkemesi’nin SpiceJet’e Emri

Daha önce Delhi Yüksek Mahkemesi, Spicejet’e 10 Eylül’e kadar 100 Crore rupi ödemesini emretmişti.

Kıdemli avukat Maninder Singh, Nandini Gore tarafından eğitildi. Kıdemli Ortak; Karanjawala & Co’nun baş avukatı Sonia Nigam ve Yash Dubey ve Akarsh Sharma; Kal Airways Pvt. adına göründü. Ltd. ve Kalanithi Maran ve Amit Sibal, konuyla ilgili Spicejet Ltd. ve Ajay Singh adına kıdemli bir avukat olarak yer aldı.

Delhi Yüksek Mahkemesinin bölüm heyeti geçtiğimiz günlerde, hakem mahkemesinin SpiceJet ile onun başkanı ve genel müdürüne Sun Group organizatörü Kalanithi Maran ve Kal Airways’e 270 milyon Rs’den fazla para iadesi yapması talimatını veren tek heyet kararını sürdürmeyi reddetti.

Bu arada bölüm heyeti, tek heyet kararına itiraz eden itiraz hakkında bir bildiri yayınladı.

Yargıç Yashwant Varma ve Yargıç Dharmesh Sharma’dan oluşan kurul, 31 Temmuz 2023’te Yargıç Chander Dhari Singh’in tek yargıç heyeti tarafından verilen emre uymayı reddederken Sun Group destekçisine ve Kal Airways’e temyiz konusunda bir bildirim yayınlarken.

SpiceJet ve CMD, Delhi Yüksek Mahkemesi’nin bölüm heyeti önünde, tek bir yargıcın kendilerini Kalanithi Maran ve Kal Airways’e 270 milyon Rs’den fazla para iadesi yapmaya yönlendiren kararına itiraz ederek itirazda bulundu.

Yargıç Chandra Dhari Singh heyeti 31 Temmuz’da taraflarca sunulan dilekçenin 34. Maddesindeki kararı açıklarken, 3 emekli Yüksek Mahkeme Hakiminden oluşan bir Tahkim Mahkemesi tarafından Kal Airways ve Kalanithi lehine verilen 20 Temmuz 2018 tarihli Tahkim Kararını onayladı. Maran.

Tahkim Kararı, Karar Sahipleri Kal Airways ve Kalanithi Maran’ın Varantlara 308 milyar Rupi tutarında iade ve Kümülatif Geri Alınabilir İmtiyazlı Hisse Senetlerine (CRPS) yönelik 270 milyar Rupi tutarında iade alma hakkına sahip olduğunu belirledi.

Ayrıca, Kal Airways ve Kalanithi Maran’a, Spicejet tarafından yapılması talimatı verilen ödemelerin yapılması durumunda Tahkim Kararı açısından Pendente lite’ye yönelik yüzde 12’lik bir faiz ve son vade tarihinden itibaren de yüzde 18’lik bir faiz daha verildi. ve Ajay Singh’in ihalesi, ödül tarihinden itibaren iki ay içinde yapılmaz.

Spicejet ve Ajay Singh, Tahkim Kararına itiraz eden 34. Bölüm Dilekçelerini ve Kal Airways ve Kalanithi Maran’a 270 milyar Rupi tutarında geri ödeme talimatı sunmuş ve bunun bir kenara bırakılması için dua etmişti.

Spicejet ve Ajay Singh ayrıca, varantlara yönelik yüzde 12’lik faizden feragat edilmesinin yanı sıra hem varantlar hem de CRPS için ödül kapsamında verilen yüzde 18’lik faizin de bir kenara bırakılması talebiyle ödülün iptalini talep etmişti.

Kal Airways ve Kalanithi Maran ayrıca, 270 milyar Rupi tutarındaki faizin verilmemesi ve ayrıca varantların ve CRPS’nin verilmemesinden kaynaklanan zararlar nedeniyle ödülün ertelenmesi talebiyle Bölüm 34 Dilekçesini sundular.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)
 
Üst