Manisa’da Turkovac’a ilgi büyük: ‘Yaklaşık 4 bin kişi aşılandı’

taklaci09

Global Mod
Global Mod
ARALIK, IĞDIR (İHA) – Manisa‘da Turkovac’a ilgi büyük: ‘Yaklaşık 4 bin kişi aşılandı’

MANİSA Manisa Kent Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Serkan Latife, yerli ve ulusal aşı Turkovac‘a vatandaşların ağır bir ilgi gösterdiğini söz ederek, aşılamanın başladığı 30 Aralık‘tan bu yana yaklaşık 4 bin kişinin TURKOVAC ile aşılandığını söylemiş oldu.

Geçtiğimiz yıl 30 Aralık tarihi itibariyle Manisa Kent Hastanesi’nde uygulanmaya başlanan yerli ve ulusal aşı TURKOVAC’a vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Manisa Kent Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Serkan Latife da TURKOVAC aşılamasında gelinen son noktayı basın mensuplarıyla paylaştı. Kent hastanesi olarak olağan hastalıkların yanında Covid-19 pandemisinde de epey kıymetli roller üstlendiklerini söz eden Latife, “Hem Manisa’mızın birebir vakitte bölgemizin olağan hastalıklarının yanı sıra olayların arttığı periyotta yeni açtığımız ağır bakım ve servislerde Manisa’mızın yükünü aldık. Maske, aralık, paklık kuralı fazlaca değerli. Bundan daha değerli olan şey aşıydı. Geçen yıl bu vakit içinderda ülke olarak toplu aşılamaya başladık. 1 yılı aşkın vakittir aşılama yapıyoruz. Manisa Vilayet Sıhhat Müdürlüğümüzün ağır gayreti ve dayanaklarıyla kentin değişik noktalarında çadırlar kurarak, hastanemizde aşı ünitelerini faal hale getirerek Türkiye’de 2 doz aşılamada yüzde 85.3 sayısını yakalayıp birinci 10 vilayet ortasına girme muvaffakiyetini gösterdik. Bunda tabi sıhhat işçimizin üstün gayreti ve başarısı var. Geçtiğimiz Aralık ayında Sıhhat Bakanımız Fahrettin Koca yerli ve ulusal aşımız TURKOVAC’ın muştusunu verdi. Manisa fazlaca şanslı. 14 kent hastanesinden birinin olduğu yer Manisa. Biz de Aralık ayında yerli ve ulusal aşımızı yapmaya başladık. Şu ana kadar 4 bin civarında TURKOVAC aşısı yapıldı. Vatandaşımızın fazlaca yoğu bir ilgisi var. Cumhurbaşkanımızın sözüyle ‘TURKOVAC aşımız vatandaşımızı salgına karşı muhafazada göstermiş olduğumuz en üstün çabanın bir sembolü’ tüm vatandaşlarımızı MHRS üzerinden E-Nabız ve E-Devlet üzerinden ya da Alo 182 üzerinden aşı randevularını alıp aşı olmaya davet ediyoruz. 18 yaş üstü vatandaşlarımız hiç aşılanmayanlara 1. ve 2. doz TURKOVAC yapabiliyoruz ya da daha evvel hangi aşıyla aşılanmış olursa olsun TURKOVAC ile hatırlatma dozunu kesinlikle öneriyoruz. Bilhassa Omicron olaylarının arttığı bu vakitte hatırlatma dozları hayli önemli” dedi.

“TURKOVAC’a güveniyorum”

TURKOVAC uygulananlardan Ali Türkyılmaz ise ikinci doz aşısını da TURKOVAC yaptırdı. Türkyılmaz, “Daha evvel hiç aşı olmadım. TURKOVAC aşısını bekledim. Ocak ayının 3’ünde birinci aşımı oldum artık ise ikinci aşımı oluyorum. Başkalarına açıkçası güvenemedim ancak TURKOVAC’a güveniyorum” dedi.

İhlas Haber Ajansı / Başkan Aydın – Sıhhat

TURKOVAC, Manisa, Aralık, Ulusal, Sıhhat, Şimdiki, Haberler