L&T, Hindistan’da Yaklaşık Bir Milyar Dolar Değerinde Mega Hızlı Tren Siparişi Verdi

Beykozlu

New member
Larsen ve Toubro, Hindistan’ın Hızlı Tren projesi için yaklaşık 1 milyar dolar değerinde mega sipariş aldı

Yeni Delhi:

Düzenleyici bir dosyaya göre, altyapı uzmanı Larsen ve Toubro’nun yönetim kurulu, hisse geri alımı ve 2023-24 mali yılı için özel bir temettü ödemesi teklifini görüşmek üzere önümüzdeki hafta toplanacak.

Larsen & Toubro bir dosyada, tekliflerin şirketin 25 Temmuz’da yapılması planlanan yönetim kurulu toplantısında ele alınacağını söyledi.

Şirket Cuma günü yaptığı ayrı bir dosyada, inşaat birimi L&T İnşaat’ın prestijli Mumbai Ahmedabad Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin bir parçası olan 135,45 km’lik MAHSR – C3 paketini inşa etmek için National High-Speed Rail Corporation Limited’den (NHSRCL) bir ‘mega’ sözleşme imzaladığını duyurdu.

MAHSR – C3 paketi kapsamında viyadükler, istasyonlar, büyük nehir köprüleri, depolar, tüneller, toprak yapılar, istasyonlar ve diğer yardımcı işler yer almaktadır.

MAHSR Hızlı Tren projesi olarak da adlandırılan yaklaşık 508 km’lik Mumbai-Ahmedabad Yüksek Hızlı Demiryolu projesi, güzergah boyunca 12 istasyonla Maharashtra eyaletinde 155,76 km, Dadra & Nagar Haveli Birlik Bölgesinde 4,3 km ve Gujarat Eyaletinde 348,04 km yol kat edecek.

L&T, sözleşmenin mali değerini açıklamadı, ancak sınıflandırmasına göre, bir mega siparişin değeri 7.000 Rs’den fazla. 8.100 Rs, bir milyar ABD doları yapar.

L&T hisseleri, mega sipariş kazancının ardından BSE’de 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 2.594,40 Rs’ye ulaşmak için yaklaşık yüzde 4 yükseldi. Hisse senedi, 2.586,25 Rs’de yüzde 3,88 artışla kapandı ve Sensex hisseleri arasında en çok kazanan oldu.

L&T yönetim kurulu, 25 Temmuz’da 2023-24’ün ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını onay için değerlendirecek.

()

Günün Öne Çıkan Videosu

Hindistan Fırsatı | Yatırımcılara Güven Veren Bir Ekonominin Temel Unsurları Nelerdir?