Isha, Akash ve Anant Reliance Kuruluna Katıldı

Beykozlu

New member
Mukesh Ambani, Reliance Industries Limited’in başkanıdır (Dosya)

Reliance, Nita Ambani’nin yönetim kurulundan ayrılıp yerini çocukları Isha, Akash ve Anant’a bırakmasıyla yeni bir liderlik dönemi başlattı.

Isha Ambani, Akash Ambani ve Anant Ambani, hissedarların onayını bekleyen petrol ve perakende şirketlerinin icracı olmayan yöneticileri olarak atanacaklar. Öneriler, şirketin Pazartesi günü yapılacak yıllık genel kurul toplantısından önce yapılan yönetim kurulu toplantısında geldi.

Mukesh Ambani, Reliance Industries Limited’in (RIL) başkanıdır.

Şirket bir basın açıklamasında, Ambani’nin üç oğlunun son birkaç yıldır Reliance’ın perakende, dijital hizmetler, enerji ve malzeme işletmeleri de dahil olmak üzere kilit işletmeleriyle yakından ilgilendiğini ve bunlara liderlik ettiğini ve yönettiğini söyledi.

Ayrıca Reliance’ın önemli yan kuruluşlarının yönetim kurullarında da görev yapıyorlar.

Açıklamada, Nita Ambani’nin yönetim kurulundan istifa etmiş olmasına rağmen şirketin onun tavsiyelerinden yararlanmaya devam edebilmesi için tüm yönetim kurulu toplantılarına kalıcı davetli olarak katılmaya devam edeceği belirtildi.

“Yönetim Kurulu ayrıca Nita Ambani’nin, enerjisini ve zamanını Reliance Vakfı’nın Hindistan için daha da büyük bir etki yaratmasına rehberlik etmek ve mümkün kılmak için ayırma kararına saygı göstererek Yönetim Kurulundan istifasını da kabul etti.” dedi.

Mukesh Ambani, veraset planından ilk kez 2021’de bahsetmişti. Hatta üç çocuğu için üç ayrı sektör belirlemişti; yeni enerji işi en küçük oğlu Anant’a devredilecekti. Telekom ve dijital işleri büyük oğlu Akash’a, perakende işi ise ikiz kız kardeşi Isha’ya gidecek.

Geçen yıl Bay Ambani, Akash’ın Reliance Jio Infocomm Ltd’nin başkanı olmasına yol açtı. Ancak halen Reliance Jio Infocomm’u elinde bulunduran Jio Platforms’un başkanı olmaya devam ediyor.