Brandenburg: Robotik sistemler bakım için değerli çözümler sunuyor

Felaket

New member
2020’den bu yana Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler), “Bakım robotları” alanında on bir projeyi yaklaşık 20,5 milyon avro ile finanse etti. Araştırmacılar, son toplantılarında üç yıllık araştırma çalışmalarının sonuçlarını sundular.

Parlamenter Devlet Sekreteri Mario Brandenburg açıklıyor:

“Demografik değişim, özellikle sağlık ve bakım sektöründe toplum olarak bizi zorluyor. Yaşlılığı herkes için daha yaşanır kılmak için interaktif teknolojilere de ihtiyacımız var. Desteklediğimiz araştırma çalışmaları, robotik sistemlerin bakım için değerli çözümler sunduğunu gösteriyor. “Bakım robotları” hiçbir şekilde insan etkileşimlerinin veya bakıcıların yerini almayı değil, onları anlamlı bir şekilde desteklemeyi amaçlar. Örneğin, fiziksel olarak zorlayıcı faaliyetlerde yardımcı olabilirler veya bakıma muhtaç olanları basit günlük işlerden kurtarabilirler ve böylece daha bağımsız olmalarını sağlayabilirler. İnsanları rahatlatarak, kişilerarası ilişkiler için daha fazla zaman ve alan var.”

Haberin Detayları

Robotik yardım sistemleri bakımda büyük potansiyele sahiptir: İnsanları destekleyebilir ve böylece Almanya’da bakım kalitesini artırabilirler. Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler), hemşirelik robot teknolojisi alanındaki hedeflenen araştırma fonuyla, örneğin fiziksel olarak zorlu tutma ve yeniden konumlandırma çalışmaları sırasında hemşire personelini erken dönem için rahatlatmak gibi yenilikçi ve ihtiyaç temelli kavramların geliştirilmesini desteklemektedir. yoğun bakım hastalarının mobilizasyonu veya içecek ve diğer eşyaların getirilmesi ve dağıtılması için.

Daha fazla bilgi

www.interactive-technologies.de/robotik-pflege