Brandenburg: İrlanda ile işbirliği enerji geçişini ilerletecek ve enerji güvenliğini artıracak

Felaket

New member
Parlamento Devlet Sekreteri Mario Brandenburg ve İrlanda Enerji Bakanı Eamon Ryan bugün Almanya ve İrlanda arasında yeşil hidrojen konusunda bir araştırma işbirliği konusunda anlaştılar. Bu amaçla ortak bir niyet beyannamesi imzaladılar.

Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı Parlamenter Müsteşarı Mario Brandenburg şöyle açıklıyor:

“Hidrojen, enerji geçişi için yapbozun eksik parçası ve gerçek bir çok yönlü. Bununla birlikte, Almanya net bir enerji ithalatçısıdır ve öyle kalacaktır. Bu nedenle, İrlanda gibi yenilenebilir enerji kaynakları açısından zengin ülkelerle araştırma ortaklıkları, Almanya ve tüm Avrupa Birliği için son derece önemlidir. İşbirliğimizin sonuçları, enerji geçişini yönlendirmeye ve enerji güvenliğimizi artırmaya yardımcı olacak.”

İrlanda Cumhuriyeti Çevre, İklim ve İletişim Bakanı Eamon Ryan şunları söyledi:

“Rüzgar kaynaklarımız dünyanın en iyileri arasında. Hidrojen, bu kaynakları kullanmanın ve Almanya da dahil olmak üzere Avrupalı ortaklarla paylaşmanın en iyi yollarından biridir. Bu nedenle bu niyet mektubunu imzalamaktan çekinmedim ve Almanya’daki arkadaşlarımızla yakın bir şekilde çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Haberin Detayları

Almanya-İrlanda ilişkisi hidrojen ortaklığı ile yoğunlaşacak ve güçlenecektir. Her iki ülke de artık yeşil hidrojen araştırmalarında birlikte daha da yakın çalışıyor. Bu, özellikle, dahil olan herkesin yararlanabileceği bir sınır ötesi hidrojen değer zincirinin nasıl görünebileceğini göstermeyi amaçlayan bir pilot projeyi içerir. Her iki ülkede de hidrojen ve amonyak gibi türevleri, başarılı bir enerji geçişi için kilit unsurlar olarak kabul ediliyor.

Daha önce olduğu gibi, Almanya enerji ithalatçısı olmaya devam edecek ve tüm hidrojen ihtiyacını kendisi karşılayamayacak. İrlanda ise karada ve denizde büyük rüzgar enerjisi potansiyeline sahiptir ve kendi ihtiyacının çok üzerinde yeşil hidrojen üretip ihraç edebilen birkaç Avrupa ülkesinden biridir.