Bilmen gereken her şey

Beykozlu

New member
Zaggle Prepaid Ocean, harcama yönetiminde lider bir fintech oyuncusudur (Temsili)


Yeni Delhi:

Hisse senedi yatırımcıları, bu hafta Hindistan piyasalarına ulaşmaya hazır olan başka bir halka arz için hazırlanıyorlar: Zaggle Ön Ödemeli Okyanus Halka Arzı (ilk halka arz).

Zaggle Prepaid Ocean, bankacılık ortaklarıyla ortaklaşa düzenlenen 50 milyondan fazla ön ödemeli kartı ve 31 Mart 2023 itibarıyla 2,27 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermesiyle harcama yönetiminde lider bir fintech oyuncusudur.

Bu sayıya abone olmayı düşünüyorsanız bilmeniz gereken bazı önemli ayrıntıları burada bulabilirsiniz.

Önemli tarihler

Zaggle Ön Ödemeli Okyanus Hizmetleri halka arzı, abonelik için 14 Eylül Perşembe günü açılıyor ve 18 Eylül Pazartesi günü sona eriyor. Çapa yatırımcı ihalesi 13 Eylül’de gerçekleşecek.

Hisse dağıtım esaslarının 22 Eylül’de kesinleşeceği, geri ödemelerin 25 Eylül’de başlayacağı ve hisselerin 27 Eylül’de borsalara kote olması muhtemel.

Halka arz ayrıntıları

Zaggle Ön Ödemeli Okyanus Hizmetleri, halka arzını, her birinin nominal değeri Re 1 olan özsermaye payı başına 156-164 Rupi olarak fiyatlandırdı. Parti büyüklüğü 90 hisse senedidir. Bu, yatırımcıların en az 90 hisse için ve sonrasında 90’ın katları halinde teklif vermesi gerektiği anlamına geliyor.

Fiyat aralığının en üst noktasında şirket, halka arz yoluyla 564 milyar Rupi elde etmeyi planlıyor.

Halka arz, 392 milyar Rupi değerinde yeni bir hisse ihracını ve sekiz hissedarın 10,45 milyon hisselik satış teklifini (OFS) içeriyor.

Satış yapan hissedarlar arasında şirketin destekçileri Raj P Narayanam ve Avinash Ramesh Godkhindi, VenturEast Proactive Fund LLC, GKFF Ventures, VenturEast SEDCO Proactive Fund LLC, Ventureast Trustee Company, Zuzu Software Services ve Koteswara Rao Meduri yer alıyor.

Halka arzdaki hisselerin yüzde 75’e kadarı nitelikli kurumsal alıcılara (QIB), yüzde 15’i kurumsal olmayan yatırımcılara (NII), yüzde 10’u ise perakende yatırımcılara ayrıldı.

Zaggle, net yeni ihraç gelirlerini müşteri kazanımı ve elde tutma için 300 milyar Rs maliyetle kullanacağını söyledi. 2026 yılına kadar ürün ve teknoloji geliştirmek için yaklaşık 40 milyon rupi yatırım yapılacak.

Şirket ayrıca 17,08 milyar Rupi tutarındaki borcunu yeni ihraç parasıyla geri ödeyecek ve geri kalan miktar genel kurumsal amaçlar için kullanılacak.
 
Üst